PonyProg2000 - jak nakonfigurovat programování ATmega8?

Zdravím
Pomozte mi nakonfigurovat Atmega8 ve PonyProg2000 podle pandatron.cz/?982&tv_textovy_terminal nějak se v tom ztrácím :blush: díky

:arrow_right: administrator: přesunuto z “AVR”

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “Konfigurace atmega8”
konfigurace.JPG

Tohle neni okono ponyprogu, alespoň ne toho z jeho oficialnich stranek…

V něm totiž nejsou takovéto průpovídky pro nastavení fuses. Jsou tam zaškrtávací políčka, nápověda co znamená zaškrtnuté a ve s polupráci s datasheetem není žádný problém to správně nastavit.

V tom zapojení z odkazu je u megy krystal 20MHz - to je mimo její specifikace a může se to chovat všelijak…

Pravě proto se nemohu se v tom orientovat a za druhé ten krystal 20 MHz to mě taky zarazilo ale řekl jsem si že když to vyšlo na serveru k tomu věnovaném tak to bude v pořádku.díky

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven
Předchozí příspěvky se necitují.

To nastavení je z programu ASIXUP třebas programátor Presto… Ono občas, nějaké kusy těch meg jedou i na vyšší frekvenci.Ono na těch 16MHz musí jet všechny, ale některé jedou i víš. JEdnou jsem to zkoušel a jedna mega32 mi jela i na 27MHz a druhá ne :smiley: Tak kdyby to nejelo tak vyzkoušet více typů

“Já zbytek života nechci strávit studovaní datasheetu” pomozte mi někdo to nastavení co je výše na obrázku převést do PonyProg2000 předem moc dík.

Jak píše lou… jesli nechceš studovat datasheety, tak to sis vybral nesprávnou zábavu, protože to je nejmíň 30% práce při konstrukci zařízení, spíš bych řekl víc.

Věc se má tak já si chci postavit jen tu jednu konstrukci pandatron.cz/?982&tv_textovy_terminal s atmega8 protože dělám s Picama a nechci se prozatím více ponořovat do studia těchto typů mikrokontrolérů tak vás žádám o pomoc nastavit ty konfigurační pojistky a hlavně!!! při tom nezamknout tu atmegu8 pro programátor PonyProg2000 - Serial Device Programmer Version 2.06a Beta Apr 4 2003 předem díky.

Nastav to tak, jak je to na tom obrázku.