Sháním datasheet nebo dop. zap. k dekodéru D346D nebo D348D

Prosím, kdo má doma starý teslácký katalog (ten správný ze sady 5ti dílů), dokázal by mi pomoci a vyfotit a vložit sem doporučené zapojení/popis vývodů převodníku D346D / D348D? Předem moc děkuji všem ochotným pomoci tápajícímu a marně hledajícímu kolegovi…

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Elektronika bez mikrokontrolérů, procesorů"
:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Datasheet nebo dop. zapoj. k dekodéru D346D nebo D348D"

Mrkni na bucek.name/ sekce katalogové listy, označení D, D146 a 147. Jsou to náhrady za řadu D34x z bývalé DDR. Možná tam budou odlišnosti v zobrazení znaků v hexa od A do F. Pokud je to do nového zařízení, zkus CMOS 4511. Mikop

Mrkni sem edunet.souepl.cz/~weisz/doku … y:displ2_7

Dlouho jsem se k tomu nemohl dostat, ale už jsem se konečně mrknul… Díky moc, to je přesně ono, jde o to že D346D a D348D mají regulaci jasu displeje, jen jsem nevěděl, kterým vývodem se ovládá (teď už vím, LT - č.3). Ještě jednou díky, pomohli jste mi.

Nejen že mají regulaci jasu displeje, ale narozdíl od D146, D147, 74LS247 apod… tak obvody D346 dekódují čísla 10-15 hexadecimálně jako A až F.