Programování uC Microchip v C

No Microchip nema vlastni compiler pro nizsi nez 18F radu. Takze musis mit PIC18 compiler pro picka PIC18F a C30 compiler pro 16bity. Pokud chces Ceckat na nizsich PICech (16, 14, 12) stahni si od Sourceboostu BoostC. BoostC umi i 18F radu ale je tam ta limitace. Takze budto budes mit kompilery DVA a to BoostC a C30 a budes mit 18F radu omezenou kodove jako ty nizsi nebo budes mit TRI kompilery BoostC, C18 a C30 a nebudes mit 18F radu omezenou velikosti kodu. Chapis?

Edit: Jo jinak predpokladam, ze jako PICkovateli jsou Ti podobne ficury MPLabu znamy…

mchpjasonk.blogspot.com/2007/06/video-introduction-to-docking-windows.html

Jasně - už to táhnu k sobě! Dík - a už Tě asi pro dnešek nechám na pokoji … :slight_smile:. Vlasťa

Heh dobre. Prave mi dovezli televizi, takze se muzu sebrat a jit i neco delat misto brouzdani po netu.

V čem tu knihu otevíráte? Acrobat 9 mi neustále hlásí chybu poškození souboru, a to jsem se ho pokusil stáhnout několikrát…

Adobe Acrobat Rader 6.0 CS.
Bez problému.
Vl.

Foxit reader 3.0 a bez problemu. :wink:

Tak jsem zkoušel, další prohlížeče, ale neustále bez efektu.
Pro upřesnění - stahuji soubor 755080410.z_p, má něco kolem 3.5MB, a otvírám ho pomocí pdf readeru …

Po stažení souboru 755080410.z_p a jeho rozbalení dostaneš soubor “knizecka.pdf”, ten lze otevřít třeba v Adobe Reader 7.

No, tak jsem nahlédl, jak se jmenuje ten můj soubor: Newnes,.Programming.16-Bit.PIC.Microcontrollers.in.C.(2007).Spy.[0750682922].pdf. Našel mi jej vševěd Google. Vl.

Subor *.z_p musis rozbalit. Mne ho robalil TotalComander, stacilo nan kliknut. V nom je zabalene *.pdf a to teba napr. prekopirovat a uz ide normalne prezerat.

Díky, už to jede, nedošlo mi že z_p je zip:)

Zdravím.
Začal som sa učiť programovanie MCU zn.PIC v jazyku C.Softvér používam mikroC verzia 8.0.0.0.
Počas debugovania (F7) tohoto cvičného programu ako náhle príde na to že sa má vykonať matematická operácia i = ((a - b)/9);
naskočí okno z programom ale v asembléry.
Neviete mi prosím poradiť kde sa to dá nastaviť aby som mohol “krokovať”
program v C-čku ?

int a = 4457;
int b = 223;
int i ;

void main()
{

while (1)
{

Delay_ms(1);
i = ((a - b)/9);
Delay_ms(1);
}
}
Vopred vďaka za radu.
Relatko.

Edit:

Ako sa v C-čku robia bitové operácie.
Mám na mysli ekvivalent asemblérskeho BTFSS,BTFSC,BCF,BSF
Ak to dobre chápem IF,SWTCH “berú na vedomie” len celý byte,wodr,int…
Relatko.

PIC - LITE od HI TECH je zadarmo,má omezený kód,který navíc není max. optimalizován,ale to vůbec pro začátek nevadí,přímo v adresáři najdeš i info ohledně tohoto jazyka,navíc jsou tam i hotové rutiny.Tento překladač navíc patří mezi to nejlepší.Rovněž se v něm učím a je to super:-)

Nazdar.
Nainštaloval som si PIC - LITE od HI TECH(10/12/16) len neviem ako to mám nastaviť aby sa mi dali otvoriť ukážkové projekty z adresára kde je PIC - LITE od HI TECH nainštalovaný.Nový projekt v C sa mi podarilo založiť.Nápoveda pod F1 je dosť biedna. :confused:

Zdravím.
Pracujete niekto v mikroC? v 8.0.0.0.
Skúšam to s ním a mám takýto problém.
Po skompilovaní kódu F9 spustím debuger a F8 “krokujem” program.
Keď však prídem na podprogram,chcel by som aby debuger “skočil” na podprogram,aby som videl krok po kroku ako sa vykonáva.Skutočnosť je však taká,že podprogram sa vykoná,ale “akože” v jednom kroku.
Pri krokovaní F7 sa niekedy stáva že sa zobrazí kód v asm. o čo nemám záujem.Viete mi niekto poradiť ako to krokovať aj z podprogramom?
Vopred vďaka za odpobveď.
Relatko.

K čemu je dobré to krokování, jen se ptám, nepoužívám to.

Učím sa pracovať v C a prechádzam si examples projekty čím sa snažím pochopiť ako sa daný program vykonáva.
Relatko.

Tak to jo, to ti chválím že se takto učíš. Hodně zdaru.
Není to ironie, myslím to vážně…
Jinak používám SourceBoost, mikroC neznám.

Zdravím.
Chcem sa opýtať či HI-TECH C Compiler for PIC10/12/16 MCUs
je možné spustiť aj samostatne ,alebo iba pod MPLAB IDE.
Relatko.

Dá se použít i vývojové prostředí HI-TIDE 3.