Programování uC Microchip v C

Byl bych Ti moc zavázán za obojí. Zvláště ta knížka by mi určitě hodně pomohla. Jestli Tě tedy mohu obtěžovat, tak ano, děkuji.
Vl.

P.S. ta deska vypadá dost dobře :slight_smile:.

Jo, ještě něco - možná pro admina …
Teď jsem se rozesmál, že jsem málem převrhl kafe na klávesnici. Všiml jsem si poznámky u jména pisatele: Chuck - nováček, Vlasta_Vlcek - profesionál!! Doufám jen, že to generuje nějaký debilní automat na základě bůhvíčeho! :slight_smile:
Vl.

prosím já bych měl taky zájem o tu knížku?

Tak to ne! Ja nechci do vezeni :laughing:
Stahnete si to sami. Shaneni podpurnejch materialu je cast schopnosti developera :wink:

avaxhome.ws/ebooks/engeneering_technology/programming_microcontrollers_c_pic_24_16_bit.html

Jo, mám to! Díky! 401 stran… už aby byla zase zima … :slight_smile:
Vl.

Neboj! Ja jsem to stahnul minuly leto. Musel jsem nejak uspat svou lepsi polovicku a cetl jsem to po nocich. Tedy uz tak znacne vysilen :laughing:
Trvalo mi to i s odzkousenim asi 4 vecery. A pak asi tyden veci, na ktery jsem musel ubastlit na odzkouseni nakej hardware. Je to fakt hrozne dobre kousatelna literatura, jinak bych to nedoporucoval. Mr. Jasio je muj clovek. :wink:

Odkial to stahujete?

mne to skonci na:

uploading.com/files/5QKOROL1/_07 … df.7z.html

s tym, ze subor bol odstraneny. To sa tyka aj inych odkazov na webe ci cez Rapidshare alebo ine.
Ma niekto funkcny link?

S Vama je to tezky tady…

rapidshare.com/files/219467732/755080410.z_p.html

Ahoj, prosím Tě, v té knize používají C30 compiler. Díval jsem se na stránkách Microchipu a tam jsou dvě verze: MPLAB C30 C compiler Evaluation verzi a Special free version for academic use. Je to zde: microchip.com/stellent/idcpl … t=SW006012
Nejsem si j ist, co z toho mám stáhnout. Poradíš mi, prosím? Díky, Vlasťa

Dole na teto strance

microchip.com/stellent/idcplg?IdcService=SS_GET_PAGE&nodeId=1406&dDocName=en534868

stahuj MPLAB C Compiler for dsPIC v3.12 Evaluation Version

Hodnocení je dle počtu příspěvků. Na novém webu se hodnocení bude generovat dle počtu bodů, což bude mnohem objektivnější.

Za link dakujem :slight_smile:

Neviem ako ostatni, ale ja som si svoj pridomok vybral sam “ATmega pouzivatel”.
Predpokladam, ze to tak bolo i v inych pripadoch.

Nebylo. Když si začal psát na fórum, tak tvé příspěvky byly doslova gigantické (takové malé články), a proto jsem se rozhodl ti udělit speciální hodnocení.

Na novém webu bude speciální hodnocení běžné.

Chucku, díky! Prosím Tě, ať v tom mám jednou provždy jasno. Mohl bys mi ještě vysvětlit, jak poznám, které verze C compileru jsou pro řadu PIC16xx a PIC18xx? Rád bych to vyzkoušel i na mé desce s PIC18F452 a nevím, co na to mám použít, mám v tom pořád zmatek :slight_smile:. Jinak jsem zrovna uvažoval, že kdyby profesionální firmy (nebudu jmenovat :slight_smile: reagovaly na dotazy tak rychle a ochotně, jako Ty, bylo by nám amatérům na světě moc hezky … :slight_smile:. Klobouk dolů! Zdraví Vlasťa

No Microchip nema vlastni compiler pro nizsi nez 18F radu. Takze musis mit PIC18 compiler pro picka PIC18F a C30 compiler pro 16bity. Pokud chces Ceckat na nizsich PICech (16, 14, 12) stahni si od Sourceboostu BoostC. BoostC umi i 18F radu ale je tam ta limitace. Takze budto budes mit kompilery DVA a to BoostC a C30 a budes mit 18F radu omezenou kodove jako ty nizsi nebo budes mit TRI kompilery BoostC, C18 a C30 a nebudes mit 18F radu omezenou velikosti kodu. Chapis?

Edit: Jo jinak predpokladam, ze jako PICkovateli jsou Ti podobne ficury MPLabu znamy…

mchpjasonk.blogspot.com/2007/06/video-introduction-to-docking-windows.html

Jasně - už to táhnu k sobě! Dík - a už Tě asi pro dnešek nechám na pokoji … :slight_smile:. Vlasťa

Heh dobre. Prave mi dovezli televizi, takze se muzu sebrat a jit i neco delat misto brouzdani po netu.

V čem tu knihu otevíráte? Acrobat 9 mi neustále hlásí chybu poškození souboru, a to jsem se ho pokusil stáhnout několikrát…

Adobe Acrobat Rader 6.0 CS.
Bez problému.
Vl.

Foxit reader 3.0 a bez problemu. :wink: