Datasheed na ATmega 8,ATtiny26

Máte niekto datasheed na ATmega 8,ATmega88,ATtiny26 v češtine príp. slovenčine?
Ďakujem.Relatko

predpokladam ze takovou vec nesezenates. Nejlepsi je mit je v ANJ a potom dalsi veci dohledavat na internetu.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven

Som s v zivote nestretol priamo s prelozenym datasheetom ani na ARM7, AVR, PIC.
Ale su rozne knihy, kde je datasheet prakticky prelozeny a jednotlive funkcie su rozpisane.

presne tak doporucuju mrknout na sekci Download kde jsou ruzne knihy

popripade mrkni na :
abclinuxu.cz/blog/fox/jednocipy

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven

Budeš sa diviť ,ale na PIC existujú:
copsu.cz/mikrop/index.php?ob … ual&w=1024
Z atmelom je to horšie.
Relatko

no tak pokud se nekdo najde kdo se do prekladu pusti a udela PDF jako to nekdo udelal pro PIC tak to najdes

pokud chces mrkni sem elweb.cz/datasheet.php
pokud bys ovsem datasheety nasel v cestine tak by se hodilo je mit :slight_smile: ja vedu ATmegu16 a Atmegu128 ale jen v ANJ potom jedine dalsi knihy co se daji najit v sekci download jak sem psal uz pred tim.

:arrow_right: administrator: příspěvek byl upraven

Sa divim a ani sa mi nediv :slight_smile:. To tak vyzera, ze tento zdroj je velmi malo znamy, o com svedci pocest stiahnuti. Takze sa moze divit daleko viac ludi. Dobre, ze si to sem uviedol

Nicmene jesli se hodlas programovanim zabyvat, tak na cestinu rychle zapomen :wink:

Piityy - zrovna jsem to chtěl napsat. Pokud neumíš ani slovo anglicky, s púrogramováním AVR se rovnou rozluč. Jinak pokud by někdo měl větší zájem, mám tu rozpracovaný překlad datasheetu od ATmega8.
Já překlad do čj ale nepotřebuju, angličtinu v DS už vnímám jako čj :slight_smile: Takže je mi srdečně jedno, že je datasheet v AJ. Doporučuju ti se urychleně naučit aspoň základy angličtiny, jinak se daleko nedostaneš.

Nie je to az taka veda.
Ja osobne po anglicky neviem, v zmysle napisat nejaky e-mail, rozumiet hovorenemu, nedajboze hovorit.
Ale vediet tych par slovicok, ktore sa v DS opakuju, naviac kombinovanych s obrazkami nie je velky problem.
Skratka zacni citat. Slovo, ktoremu nerozumies si najdi v slovniku (v nejakom internetovom) zapis si do zositka. Takto ziskanu slovnu zasobu sa nauc, aby si mohol citat rychlejsie.
S vyslovnostou to bude horsie :slight_smile: , ale na precitanie technickej dokumentacie uplne dostacujuce.
Samozrejme, ze prva dokumentacia bude trvat velmi dlho, ale pri tretej ti uz budu jasne “principy” a bude to rychle. V kazdom pripade Ti takato vedomost bude uzitocna.

I ked najlepsie by bolo sa po anglicky naucit poriadne vratane vyslovnosti na nejakom kurze pre zaciatocnikov. Len je tazo povedat, ci mas na to casopriestor. Urcite by to vsak bola dobra investicia do seba.

Existuje kniha o programování ATmega16, což by se dalo nazvat přeloženým datasheetem. Je tam vysvětleno k čemu je který registr, co znamenají konkrétní bity + tam jsou příklady (jen v assembleru). Mega8 je zjednodušená verze megy16, takže snad 99% věcí je stejných (mimo paměti a počtu portů).