Kom. s PC v daném intervalu, existuje SW měřící čas příjmu?

Zdravím!
Mám problém, potřeboval bych do PC posílat data pomocí sériové komunikace. A to v intervalu 5-15 sekund. ALe nevím jak na to! Myslíte, že by jste mi mohli pomoct?? Vše pomocí assembleru.
Popř. jestli neznáte nějaký program, který by mi vždy k přijaté hodnotě na sér. kanál přidal čas, kdy ho přijmul. Toto by byla snažší cesta.
Dík moc

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "Asi přerušení co???"

To je otazka na sw v PC, alebo pre 8051?
Aky program by mal pridavat k prijatym datam cas? Robis vo VB, alebo C++, alebo v C#?

Co ma znamenat nazov prispevku
“Asi přerušení co???”
Co jako co? Kde prerusenie, koho prerusenie?

Je to velmi nezrozumitelne, tak sa nediv ak sa uz nikto s komentarom neprida.
Daj vediet, ci su ti jasne pojmy ako UART, Bd a tak podobne.
Ukladanie dat v PC do suboru ti spravi napriklad Realterm. Ale k datam nic nepridava, nema to logiku.

Tak jinak. Existuje nějaký program jako hyperterminal, který by mi ke každé přijmuté hodnotě (ze sériové linky), přidal časový údaj??

Nebude jednoduchsie po zapnuti do zariadenia poslat aktualny cas (ak zariadenie RTC neobsahuje) a zariadenie bude potom posielat spravu do PC, kde sa daju prijate data automaticky ukladat do jedneho suboru - jedna sprava -> jeden riadok ako napr. Realterm (tento program velmi doporucujem)?
Pochopil som, ze mcu programovat vies, ale s PC je to horsie. Tak si myslim by toto bolo prijatelne riesenie.

Tak na jednom nezmiňovaném fóru mi poradili program PORTMON. Vše je jak potřebuju! Tak jestli někdo shání něco podobného, tak ho doporučuju! Dík všem, za pomoc, kterou vynaložili, aby mi pomohli.

A preco nezmienis i forum?

Je zakázána pouze úmyslná propagace cizích webů. V tomto případě je tedy naprosto v pořádku, pokud vložíš odkaz na tebou zmíněnou diskuzi.

jj! nebyl jsem si jistý, jestli můžu! uveřeknit jeho název.
Řešil jsem to ještě na elweb.cz Tam mi poradili tento program, a jsem s ním spokojený.
elweb.cz/forum.php?prispevek=57056#id57056