ATmega168P - Projekt čítač pulzů - sháním zdrojové kódy

Dobrý den,potřeboval bych pomoct s Atmegou 168,mám práce,kde mám počítat pulzy z interního signálu přes spi a na display se mi mají zobrazovat počty pulzů a to vše v jazyce C,jelikož vůbec s procesory nedělám a nemám skoro ponětí jak se s nimi pracuje rád bych vás ppožádal o pomoc,kdokoli by měl nějaké zajimavé programy rád si je shlédnu,pro začátek musím udělat přerušení externí kdy při přepnutí tlačítka zhasne dioda a nevím jak na to ani hardwarově ani softwerově…díky proto za každý nápad…

:arrow_right: administrator: přejmenováno z “Programování Atmega 168p-pomoc prosím”
Vzor-display.doc (33 KB)

Ahoj,
Tento projekt je velmi jednoduchý. ATmega má má několik HW čítačů v sobě a tak stačí jen připojit tlačítka + display.
Program psát pro tebe nebudu, ikdyž je jednoduchý. Popřípadě za keš.
Všude je spousty literatury a škola tě má naučit je hledat.

No už jsem celkem pokročil,diodu mám, ale nejak mi to nejde s těma čítačema a taky naprogramovat display přes SPI…

Tak nam sem hod nejakej kod s popisem co to ma delat a nedela, nejspis ti poradime :wink:, ale psat to za tebe nebudem :slight_smile:
Pokud chces blikat ledkou v C pomoci citace a preruseni, je to tak na 30 radku z toho vykonnej kod bude tak 10 :slight_smile:

tak připojil jsem soubor jak by nějak měl fungovat display připojenej přes SPI a ukazovat aktuální hodnotu signálu,která je připojená taky přes SPI a to právě neumim taky ještě hodnotu s jinýho výstupu externího,která má hlídat vzdálenost čidla…mno a to nemám šajnu jak to skloubit,ale můžu sem ještě hodit schéma je v sekci o elektronice pod titulem ATMEGA 168