Dělení čísel

Ja rad poradim, ale evidente ignorujes co pisem. Uz si si stiahol AVR200.pdf a AVR200.zip (normalne nazvy vlozis do googla a ono Ti vypluje vyskyty), ktore uvadzam hned na zaciatku mojho prispevku?

Vidis tam nejake C-cko? Mas tam pekne rutiny na signed a unsigned delenie a nasobenie i s vypoctom velkosti a casu trvania.
Ale ak by to snad nebolo jasne, kludne to napisem este aj treti krat. Ale potom uz nie :slight_smile:

Tu aplikacnu poznamku pre to GCC ber ako doplnok - sa mi nejak vygooglil a presiel sitom Ctrl+C /Ctrl+V. Z otazky mi je jasne, ze ide o ASM.

Ale hned na zaciatku Ta predsa odkazujem na ASM. Ta ne?

Ak by bol google problem, tak so mTi nasiel konkretnu stranku, odkial si AVR200 mozes stiahnut.

atmel.com/dyn/products/app_n … ily_id=607

Je to take jednoduche :slight_smile: A doporucoval som Ti, aby si si pozrel i ine dokumenty - malo ktory z nich je o C-cku, - a ak na niektory taky narazis, tak ho preskoc. Je tam velmi vela inspirativneho kodu a popisov riesenia roznych problemov okolo AVR i okolo roznych matematickych rutin, ci okolo navrhu HW, ako pouzivat jednotlive periferie, sw UART, atd atd atd.

Vsjo jasno? :slight_smile: