Model pro řízení vrat

Prosím o radu- včem je chyba, co předělat, co si otom myslíte,… Teprve s PICi začínám…
Jde o model řízení vrat- ale to každý pozná ze schematu, popisu, a programu,…prikaldam blokovve schema…
Předem díky za připomínky a rady :smiley:
Nový objekt - Dokument aplikace Microsoft Word.doc (27.5 KB)
vrata.asm (4.88 KB)

Z podprogramu se musíš vždy vrátit instrukcí „return“ a ne z něj vyskočit jinam pomocí „goto“.
Snad si to pamatuji správně, jestli ne tak mě opravte.

a nevis, jak bych to mohl jinak resit? trochu sem to predelal, co si otom myslis? jinak diky za reakce:-)
vrata2.asm (4.81 KB)

Co se stane, když bude tvoje auto stát mezi vraty a ta se začnou zavírat? Budeš stát a jen koukat?

prosil sem radu, ne oto aby tady na mě někdo machroval :frowning: … -je to asi muj treti program pro PIC, a vim ze neni nejlepsi,a netvrdim ze je to konecna verze…az mi to bude fungovat aspon takto, muzu pridat dalsi veci…zatim je to pro me zbytecne…

Na začátku jsi psal že je tam chyba a teď po té úpravě to už funguje, nebo pořád ne.

nen porad to nefunguje :frowning: … a vcem je chyba nepoznam- moc se vtom souboru *.lst nevyznám

Nepotřebuju machrovat na programu pro zavírání vrat. Chtěl jsem upozornit na problém tvého algoritmu, který neobsahuje možnost přerušení procesu zavírání nebo otvírání. Netušil jsem, že chceš jenom pochválit !

Dej sem ještě schéma zapojení, jestli tam není chyba.
Zkoušel si to odsimulovat ?

to jankop: ja vim, ze to je neuplne a nedomyslene, ale sem zacatecnik…a takovahle rada je mi naprd…

odsimulovat sem to nezkousel, pac to neumim, a hlavne to tezko odsimuluju, kdyz se mi program ani neprelozi…nebo pro simulovani nemusi byt *.hex? schema neni potreba - este ani neni zhotovene, zatim mam jen naznaceny ten pricip- v tom .doc dokumentu…kde je neznaceno, jak budou talcitka a cidla…to zatim staci…

Myslím si, že není například vhodné pojmenovat konstantu stejně, jako je jméno základní direktivy END. Když to udělám, tak bych si měl alespoň přečíst chybová hlášení překladače.

Přiložený projekt je určitě funkční v MPLAB 8.15a včetně simulace. Stačí rozbalit a v MPLAB otevřít projekt vrata.mcp
Vrata.zip (11 KB)

chybova hlaseni sem cetl, ale nerozumel sem jim:-(…
moc diky!

ahoj tak jak pokračuješ na vratech?

zrovna delam konstrukci(z merkura), neni to tak jednoduche jak sem si myslel(aby to trochu vypadalo, udelat nejak chytre ty koncáky,…). Ale tak do mesice by to urcite melo bejt:-)

fandím ti. mam totiž taky jednu bránu , kterou bych rád rozjel na motor.

tady jsou nějaké infrazávory flajzar.cz/detail.php?zbozi= … =&open=&z=
a tady gme.cz/cz/index.php?page=pro … il=533-448 je hallův snímač za rozomné peníze.
Ale pokud seženeš hotové indukční čidlo se 3mi dráty, tak to bude podstatně jednodušší.