Reklamacia

Asi sa mi nejakym spôsobom odpalil PIC. Vztahuje sa aj na mikrokontrolery zaruka 2 roky? Zapojenie som zostavil na kontaktnom poli (nebol pajkovany) a fungovalo 2 dni. Na 3 den som pripojil na obvod napätie, vsetko sa spustilo dobre, ked som ho odpojil a zasa napojil uz nesiel a zacal sa jemne zohrievat. Pred napajanim mam stabilizator na 5V a ten funguje. Ked mi zapojenie fungovalo, meral som prud na vyvodoch. Najviac som nameral 4mA. Cez cely mikrokontroler mi pretekal prud cca 20mA, takze prudovo som ho nezatazoval. Vobec netusim co sa mohlo stat. Ak precitam program su tam same nuly a novy program sa nahrat neda, vyhodi chybu akoby tam vobec nebol.

Předem se omlouvám, že odpovídám až dnes.

Reklamovat můžeš všechno - samozřejmě i součástky. Záruka rozhodně platí (nejlépe, jak píšeš, pokud není součástka pájena). Kamarád nedávno reklamoval zesilovač, který se mu podařilo zničit, a uspěl. Hodně záleží na tom, jak se na tvojí reklamaci bude dívat prodejce.

Jinak si ale proměř zapojení na kontaktní desce. Pravděpodobnost, že byl mikropočítač špatně vyroben, je minimální.