DSPIC33 + PRESTO

Ahoj všem. Nevíte někdo jak naprogramovat procesor DSPIC33FJ128MC802 pomocí presta ? Nějak se mi to nedaří.

Nepoužívám převodník úrovní 5V/3V, presto mám připojeno přímo.
Přesto napájím externě napětím 5V nebo 3.3V
Vývody presta byly připojeny:

Číslo pinu —Jméno signálu—ICSP konektor
1--------------MCLR------------VPP/-MCLR
2--------------nepoužito
3--------------VCC 5 nebo 3.3V------- VCC
4--------------GND--------------GND
5--------------PGD1/EMUD1--------------DATA
6--------------PGC1/EMUC1--------------CLOCK
7--------------nepoužito
8--------------nepoužito
je nutno použít převodník HPR3V3 od presta ? Diky

:arrow_right: administrator: přesunuto z "Microchip"

Ahoj, nikdo neporadí ?

Presto sice nemám, ale by tě melo trknout, že když “někdo” ke svému výrobku dává “něco”, co je třeba k “něčemu”, co má 3,3 V místo 5V, tak by jsi, podle mě, to “něco” na “něco” asi měl použít. Ale nekamenuj mě.

Modul HPR3V3 je jako volitelný doplněk a musí se dokoupit.

alepokud si to dobře pamatuji tak v manuálu je napsáno že s ním lze programovat součástky i pro napětí 3,3V ale musí se tam použít externí napájení.

Podle mě je tento modul na to aby se ty součástky dali napájet z programátoru.

Napiš do ASIXu když jsem něco potřeboval tak vždy odpověděli…
Máms nimi dobré zkušenosti

Opsáno z ASIXU:
PRESTO může programovat součástky se signálovými úrovněmi mezi 3 a 5 V ±10 %
PRESTO může napájet programovanou součástku napětím 5 V z interního zdroje, některé součástky však vyžadují napájecí napětí a úrovně logických signálů 3,3 V. V takovém případě musí být s programátorem PRESTO použit konvertor úrovní HPR3V3 nebo externí 3,3 V napájení.
Nemám Presto a manuál studovat nebudu. Ale ten problém bude asi v jedné věci. Součástku pro 3V3 je nutno napájet externě. To znamená vypnout napájení z Presta, ale pin součástky Vdd 3V3 musí být na pin 3 Presta přiveden, jinak to prostě nemůže fungovat.

Tiez doporucujem obratit sa pri nejasnostiach na ASIX. Velmi promptne a ochotne komunikuju. V tomto smere ich mozem iba pochvalit.

Ahoj všem, hned včera jsem napsal do asixu a opravdu promtně odpověděli a snažili se pomoci. Jinak převodník napětí z 3 na 5V se použít nemusí. Napájení musí být ale externí, to vše jsem ale zkoušel. Hned zítra vyzkouším rady z asixu. Jinak velmi děkuji firmě Asix že tak promtně reagují. Tom

No mohl by jsi sem napsat co ti poradili ??

filtrovací kondenzátory, a hlavně jsem neměl zapojený kondenzátor na pin CORE, tam to musí být. Tet to již naprogramuji, ale nechce mi to přepsat konfigurační bity. Takže program se zapíše, spustí se = zapnutí / vypnutí LED, ale ty bity nejdou zapsat, a to ještě nevím proč. Nevíte někdo jak na to ?

Zdarec, tak vyřešeno. Z asixu mi poslali novou verzi software a už to jede. Díky všem.