Nahrada AT89S52

Zaciatocnik? Obsadene VSETKY casovace napr. kvoli PWM? A nerozumie preruseniu a preto si musi pisat cakaciu slucku v ASM lebo v C je to pakaren (s cim vrelo suhlasim a preto tiez nedoporucujem) a ma sa preto ucit ASM na x51?
:slight_smile:

Ja som to pochopil tak, ze ASM odporucujes zaciatocnikom preto, aby si lahko a prehladne spravili napr. blikatko a presnejsie zadefinovali periodu blikania a nie preto aby pisali kratsi a rychlejsi kod. Ale mozno so Tvoje predchadzajuce prispevky nespravne pochopil. Inak ak by sa casovac spracovaval cez prerusenie - tym by som ale zaciatocnika fakt nezatazoval - na kode sa usetri ta samotna cakacia slucka s “vyplnou” pre casove oneskorenie. Pod prerusenim staci mat iba samotny kod, ktory sa ma cas od casu realizovat. Takze pouzitim prerusenia sa programator “zbavi” kodu na testovanie podmienky ubehnutia casu (ergo prebehnutia daneho poctu cyklov, co je ekvivalent casu). Ale o velkost kodu tu myslim naozaj nejde.

Ved na ne sa snad ani iny nazor mat neda. Ale aj tak potesi, ze nie som jediny. Vsak aj zasnem nad tym mnozstvom novych konstrukcii na PICoch. A tie potom bohuzial lakaju novych ludi do rad PIC-karov. Par krat za mnou niekto prisiel, ze videl to a to a bolo to na 16F84 a on by si chcel s tymi PICkami nieso spravit, lebo je to take zaujimave. Stacilo zvacsa 22-27 minut a dotycny si u mna na zelenej luke spravil prvy projekt “blikatko” v C na ATmega. Naletoval Xtal 2xC, 5xR, 1xLED, zasunul PonyProg a uz to slo. A zaroven dostatocne pochopil rozdiel oboch platforiem vratane ceny.
Netvrdim, ze je PIC zly procesor, sam som na nich niekedy robil, ale preco pouzivat stary funkcny mobil, ked mozem mat v akciovej cene za korunu mobil s daleko viac moznostami? Dovod moze byt iba jedniny a to je zvyk a pracovne navyky. Tomu ja dobre velmi dobre rozumiem. Ale u uplneho zaciatocnika?

Potom uz moze byt na vine len slaba propagacia. A to uz je pripomienka skor do vlastnych radov :slight_smile: