Konstrukce starých známých her do ruky (tetris, had, atd.)

Zdravím,

rozhodol som sa na socku urobiť niečo také ako boli kedysi tie staré hry (do ruky), kde boli hry ako tetris, hadík,…
No nemám príliš veľkú predstavu o tom. Čo viem je, že tam použijem nejaký ten display a najskôr nejaký Atmel. No a otázka je čo by ste mi odporúčili, príp. aký jednočipák skôr, atď.

Dík

:arrow_right: administrator: přejmenováno z "rady…"
(prosím, piš smysluplné názvy)

Čau,
podívej se na todle: cz.youtube.com/watch?v=dLocKnjxRBU , to jsem kdysi stavěl a docela to fungovalo dobře, nevyděl bych problém na tom udělat cokoliv čemu stačí že danej segment je zhasnutej nebo rozsvícenej. Jinak je to řízený procesorem PIC 16F84 na frekvenci 3,2768Mhz , takže výkon nic moc.
Jinak tady je veškerá dokumentace co k tomu mam.
lobo.freegate.cz/tetris.zip
S pozdravem Tichy :slight_smile:

No vyzera to zaujímavo, samozrejme hento bol asi iba testing, lebo to čo by som mal ja vytvárať v koncovej podobe by malo byť uzavreté a podstatne objemovo menšie. Atmel tam chcem hlavne kvôly C. Inak a zaujímalo by ma- povedzme že mám všetko hotové a chcel by som aby to išlo hrať normálne tlačítkami, ale aj aby som to nejak mohol ovládať cez PC, napr. USB,… Zatial nemám nič doma, ale keď mám niečo také už urobiť, tak nech je to takto multifunkčné.