Vyber tlmivky 10uH pre odrusenie AD prevodnika

Ahojte, tak po dlhšom čase sa opäť pomaly dostávam k LED pásu. Rád by som doriešil zapojenie tých tlačidiel.
Nedávno som si všimol zapojenie tlačidla na mojom zdroji KAZ2 (kvôli oprave). Prikladám jeho zapojenie. Čo si myslíte o tomto zapojení? A hlavne o použití elektrolyt. kondenzátora?
Viem, že Balů písal, že externé odpory sú zbytočné. Ale chcel by som, aby sme sa skúsili pozrieť na opačnú stranu (možno sa mýlim, ale rád by som chcel vedieť, či je moja úvaha správna). Ako je citlivý PIN na CPU, kým nie je nastavený na vstup a nie je zapnutý pull-up odpor? Nie je vtedy náchylnejší na statickú el. (napr. dotyk)? Tieto tlačidla sú pripojené cez kábel a po navrhnutí plošáka, budu pripájané cez konektor. Ja som bral tak, že ak je tam externý rezistor, tak je PIN chránený vždy. Ale môžem sa kľudne mýliť. A neviem, či je to niečo platné, kým nie je pripojené napájanie. A zase, keď sa pripojí napájanie, tak nastavenie vstupného PINu je asi prvá vec, čo CPU urobí.

Tým zapojením v prílohe (z KAZ2) budem musieť naviac pridať ďalší odpor a kondenzátor. Je dobré použiť elektrolyt alebo keramický?
Ďakujem.
Zapojenie tlačidla.jpg