Vyber tlmivky 10uH pre odrusenie AD prevodnika

Dakujem za reakciu. Za ten cas som sa s LED pasom “hral” a…

  • ostal som na frekvencii 14,7456 MHz
  • procesor napajam priamo z baterii. CPU az pri napajani pod 3,0V zacne “blbnut” - teda displej napajany z 5V steep up prevodnika prekresloval spravne, ale LED pasu uz asi nestaci komunikacny signal uroven log 1. Ale kedze chcem zacat nabijat baterie pri poklese pod 3,3V, tak je to v pohode, pri nich funguje vsetko v poriadku.
  • AD prevodnik mam rieseny internem ref. napajanim 1V s tym, ze uroven napatia baterii riesim cez odporovy delic a uroven jasu riesim fototranzistorom zapojeny tak, aby pri zvysovani jasu bolo mensie napatie a tak mi staci reagovat na hodnoty pod 1,1V. Co sa tyka kolisania prevodu AD prevodnika, docital som sa, ze to sposobuje aj kontaktne pole, tak snad po dokonceni LED pasu a osadeni do plosaku to nebude az tak kolisat.

Uz mi to celkom dobre funguje, ale stale je tam cosi na opravu a co doplnat, ale tak pomalinky ked je cas, tak postupujem dalej. Kazdopadne dakujem velmi pekne za pomoc a ak narazim na problem, tak napisema aj budete mat este cas a chut tak sa potesim nejakej tej rade. Budem musiet riesit este spinanie 230VAC adaptera, mam polovodicove rele Finder 34.81.7.005.8240 ktory ma vstup 5VDC 12mA takze akurat pre CPU vystup a vystup ma 2A pre 230VAC a je spinany pri prechode napatia nulou. Ale zial, vystup je len 2A, takze ked budem mat vacsi zdroj, tak uz to nebude zvladat.