Vyber tlmivky 10uH pre odrusenie AD prevodnika

Ahoj.

Nějak jsem “vypadnul z tempa”…

  1. Frekvence procesoru je důležitá pro procesy, které musí trvat nějakou přesně danou dobu. Vše ostatní je podružné. To znamená podle datasheetu zjistit, kolik máš času na posílání jednotlivých bitů, kolik máš k dispozici času mezi bity/byty a jaké jsou tolerance těchto časů. Jinými slovy - důležité je, jak efektivně máš napsané odesílání dat do LED pásu. A opravdu se mi nechce studovat, jak efektivně sis komunikaci napsal. Doba na ostatní výpočty efektu = přípravu dat pro odeslání není až tak kritická a lze ji přizpůsobit. A ani výpočty se mi nechce procházet, abych zjišťoval, co to vlastně má dělat.

  2. Psal jsem Ti sice o použití měniče + lineárního stabilizátoru, že by tak snad šlo odrušit měnič, ale nepsal jsem, že to mám vyzkoušené. Byl to jenom nápad. Dva step-upy jsou asi zbytečné. Mělo by fungovat to, že bys použil step-up na 6,5V nebo 7,2V a pro MCU pak 7805 a pro LED pás 2 nebo 3 diody v sérii. Jedna dioda má 0,7V úbytek. Problém je trochu v tom, že úbytek na diodách poměrně dost kolísá s proudem, který diodou protéká. Místo diod bys mohl použít i lineární stabilizátor s výkonovým tranzistorem, ale musíš počítat s tím, že bude potřeba poměrně dobré chlazení. Skoro 3A, cca 2V úbytku = s rezervou být schopen uchladit minimálně 10W. Totéž samozřejmě platí i o těch diodách, kde máš cca 2W na jedné diodě. Je potřeba použít diody, které alespoň ty 2W (raději více) zvládnou uchladit.