Vyber tlmivky 10uH pre odrusenie AD prevodnika

Dakujem velmi pekne za reakciu.

  1. Ohladne urcenia frekvencii. Pravdupovediac neviem, ako urcit, aka najmensia frekvencia by mi mohla stacit. Ak by ste mi vedeli poradit, tak hlavne vypocty su tieto:

if (LEDpas_zmena) { LEDpas_zmena = 0; // Zmena efektu switch (LEDpas_efekt) { case 12 : { for (i=0; i < pocet_LED; i++) { LED_new[0]* = 255 * Jas(LEDpas_jas) * SelectLED(LEDpas_select_LED, i); LED_new[1]* = 255 * Jas(LEDpas_jas) * SelectLED(LEDpas_select_LED, i); LED_new[2]* = 255 * Jas(LEDpas_jas) * SelectLED(LEDpas_select_LED, i); LED_new[3]* = 255 * Jas(LEDpas_jas) * SelectLED(LEDpas_select_LED, i); } break; } } //Uloženie pôvodných hodnôt for (i=0; i < pocet_LED; i++) { LED_old[0]* = LED[0]*; LED_old[1]* = LED[1]*; LED_old[2]* = LED[2]*; LED_old[3]* = LED[3]*; } time = 1; while (time < dlzka_prechodu) { if (time != time_old) { for (i=0; i < pocet_LED; i++) { LED[0]* = LED_old[0]* + ( (( LED_new[0]* - LED_old[0]* ) / dlzka_prechodu) * time); LED[1]* = LED_old[1]* + ( (( LED_new[1]* - LED_old[1]* ) / dlzka_prechodu) * time); LED[2]* = LED_old[2]* + ( (( LED_new[2]* - LED_old[2]* ) / dlzka_prechodu) * time); LED[3]* = LED_old[3]* + ( (( LED_new[3]* - LED_old[3]* ) / dlzka_prechodu) * time); } // 0,x - GREEN; 1,x - RED; 2,x - BLUE; 3,x - WHITE cli(); for (i=0; i < pocet_LED; i++) { WS2812BWriteByte(LED[0]*); //green WS2812BWriteByte(LED[1]*); //red WS2812BWriteByte(LED[2]*); //blue WS2812BWriteByte(LED[3]*); //white } WS2812BWriteBit(2); //reset sei(); time_old = time; } if ((LEDpas_zmena) && (pohybovy_senzor_noc_enable)) break; if ((LEDpas_zmena) && (pohybovy_senzor_max_enable)) break; } if (LEDpas_zmena == 0) { cli(); for (i=0; i < pocet_LED; i++) { WS2812BWriteByte(LED_new[0]*); //green WS2812BWriteByte(LED_new[1]*); //red WS2812BWriteByte(LED_new[2]*); //blue WS2812BWriteByte(LED_new[3]*); //white } WS2812BWriteBit(2); //reset sei(); } }

  1. Suhlasim, rusim tuto variantu.

  2. Este mi napadla tretia varianta a ta ma suvis s tym, co ste mi tiez radil. A to je, pouzit nastavitelny step up DC-DC prevodnik a 7805-ku. Na DC-DC by som dal asi 7V (minimalne napatie podla datasheet), popripade skusil by som 6V ako ste mi radili Vy a stabilizoval to 7805. Ak by to slo a stacilo by to na odrusenie AD prevodnika, tak by som bol mozno za tuto variantu, ak teda by som nemohol ist nizsie frekvenciou. LED pas a vsetko ostatne by som napajal az po 7805 z napatia 5V. Dva step up DC-DC prevodniky (jeden 5V pre LED pas a druhy 6-7V pre CPU) by bolo asi zbytocne pouzit.

//EDIT
Este taka uvaha. Ak by som isiel dolu s napajanim CPU a frekvenciou, tak by som docielil mensiu spotrebu. Len potom neviem, ci CPU napajat priamo z baterii, kde bude napatie medzi 3,3 az 4V alebo ho napojit za step up prevodnikom a zrazit napr. s LF33CV na 3,3V? Vadi CPU kolisanie napatia? A tiez, ci je nutne pouzit externy krystal, alebo pouzit internych 8MHz, ale interny asi nie je presny.************************************