Nazory a skusenosti s Nextion displejmi

Neocenil, jediny dovod preco som isiel do lepsej verzie je rychlost vykreslovania. Cenovo o 6E drahsia, a mat istotu ze mi to bude dobre kreslit.
Koli tym hodinam nam natukas zbytocne vela kodu a to prostredie az take dobre nie.
Uvidim mozno zafovazim tu vecsiu verziu 7 ako nastavovaci displej pre doamu automatizaciu.

Ked to ovladas uP tak si tam das rtc ds3231 a masto luxuxne presny cas.

Koupím si Extended verzi. Zkusím to použít na ovládání osvětlení želvě na terárium. S tím IO modulem za 3USB to může bez problémů ovládat 3 SSR a nemusím defakto nic bastlit :slight_smile:

Atlane, fungují ti tam ty globální proměnné mezi stránkama? Asi něco dělám blbě a nešlape mi to. Mám proměnnou nastavenou jako global a mezi stránkama má pokaždé nastavenou nulu…
Jinak mám na tom naprogramovaný hodiny přes 1000 ms timer a za několik dní to ujelo o pár desítek sekund :smiley: :smiley:

EDIT: Už jsem na to přišel. page0.promenna.val

Este ze si nato prisiel ja som pisal pag0 a nic kedze som si prepisal page0 na vlastne nazvy :smiley:

Stranka s nejakymi prikladmi v Cz sk jazyku
arduinotech.cz/inpage/nexti … -a-hodiny/

Co sa tyka ikon, ak ich pouzivam ako tlacitka pouzivam rozmer 64x64.
Ma to ale blbu vlastnost ze pozadie ikonky je tmavo modre.
Kedze pouzivam cierny podklad a tu modru nevedel som nijako odstranit. Tak stahujem ikonky co najvecsie min 128x128.
V skicari win, zamalujem kraje na cierno tj farbu podkladu pripadne oremezem co je rusive. Finalne zmenim rozmer na pixeli 64x64 co potrebujem.

Ono mozno v coreli by slo upravit ikonku aj inak aby ostala zachovana priehladnost. Ale zatial mi to takto staci.
Ak bude cas hodim nejake obrazky.

Já jsem si stáhnul sadu linuxových ikon OS-K kdysi dávno a tam jsou ikonky ve všech potřebných tozměrech. JAk říkáš, má to rmavě modrý pozadí, ale to vcelku řeší windowsácké malování.

Už mi přišel 3,4" extended nextion, ale moc dlouho jsem si ho neužil, protoře při šroubování do krytu se mi otřep opřel do LCD a je po něm :cry:
Psal jsem do ITEADu, jestli se dá koupit samostatně LCD a prodávají to pouze jako komplet.
Ale asi zkusím koupit kit pro raspi bez dodatečné elektroniky, má to stejný rozměr LCD i s dotykem a zkusím to přehodit.

Ještě jedna věc co mě trochu mrzí, tak že když mám všude na pozadí crop image, tak při přehazování stránky to přepisuje komplet lcd a ne jen změněné plochy. Bylo by to pak dokonalé a bez rušivého přebliknutí na bílou.

To som si nevsimol zeby to blikalo.
Crop mam len na jednej stranke a asi to aj tak zrusim uvidim.
Prikladam dasie blbe video.pohral som sa s nejakymi ikonkami ale este ich treba dost prerobit a doplnjt menu.
youtu.be/fUOh-BSkWBs

Niekde na webe jw tusim zmienka ake lcd tam je pouzite… Ale ci to niekto skusal zamenit nwviem.

Tak zistil som ze u G0 textu nejde menit externe dlzku pola…
Do 39 znakov si to vykreslujem staticky T1, ale nad 39 znakov prepnem na G0 beziaci text lenze ten bezi o dlzke 64znakov tak ze obcas je obrazovka prazna kym sa vynori text z pravej strany.
Skoda ze nejde externe menit dlzku textu…
Na zelenej klasike 128x64 dot som to mal naprogramovane, tu vsak taka moznost nehrozi.
Navyse keby aspon tie nase radia dodrziavali normu RDS… Ach jaj. Este to skontrolujem.

Asi vytvorim viac komponent g0,g1 atd s dlzkou textu 45, 50 55 60 a 64znakov a budem ich podla dlzky rdstextu zapinat…
Visible nastastie funguje.

Tak ze arduino projekt som hodil do kosa.
A to som si vravel ako usetrim kopec casu postahovanim hotovych kniznic z netu a len to pekne poskladam… Aky som bol hlupy.
Venoval som tomu 6 programovaci dni, nasel par chy. Ktore som opravil aby to fungovalo.
Vrcholom bolo pouzitie kniznice pre IR prijem ktoru som samozrejme musel pracne vydolovat a osekat.
Prekvapenie nastalo po tom co som zostil ze seriozny prijem kodu nastane pri miereni na ir primac.
To bola posledna kvapka…
Subory som presunul do arduino studia, nastavil porty a parametre atmega2560.
A zacal luskat kody aby to fungovalo v C avr atudia. Po 2 programovacich dnoch. Som sa dostal tam kde som koncil a arduinom.
IR prijem funguje bezproblemov s odrazom od steny.(bodaj by nie ked je to moja odladena kniznica)
Mam plnu kontrolu nad kodom.
Program 9700bytes,data 1042bytes
Arduino 14000bytov data 2105bytov
To len pre zaujimavost. (je pravda ze v arduine su aj funkcie co som nepouzival ale viem ja ci su zahrnute do kompilacie…)

Tak po optimalizacii som okresal naroky na pamet a ram.

Video ako to uz funguje…
Bude treba doladit detaily. V reale ten displej vyzera lepsie hlavne podanie farieb.
youtu.be/row7LG-vf88

Atlane vypadají ty tvoje pokusy graficky mnohem lépe než ty moje :slight_smile:
Mě se zatím nechtělo moc párat s grafikou a nakonec pro urychlení mi stačí integrovaná tlačítka s popiskem.
Teď používám “dual state button” BTx místo LED s chybou. Vypnutý dotyk u tlačítka a zabarvuju ho posláním .val. Akorát to chce tlačit do tlačítka jen při změně. Deska posílá data periodicky do nextionu co 100 ms a i když tlačítka jsou ve stejným stavu držený externě, tak je vidět jak “blikají”.

A preco to takto riesis ? Neprepisuj ich ak na nich nerobis zmenu.

priklada mzdrojak. Ak tak si mozes v deme poklikat nanho :smiley:

Na ikonky sa vztahuju nejake zakony tak ze len na sukromne pouzitie.
r23.HMI.txt (2.52 MB)

To vypadá dost luxusně. Stavíš autorádio? :smiley:

Už je to delší doba, ale pořešil jsem to tak, že v nextionu daty krmím nějakou promněnnou a jak nextion pozná změnu tak zmení tlačítko. Na těch tlačítkách mám vypnutej dotyk.

Chci koupit ten největší 7" model, dost se mi to zamlouvá jako diagnostický panel pro sledování života v mojich deskách. Teď na to používám androidí aplikaci RoboRemo v telefonu, ale je v tom obrovský množství kompromisů. Obrovský + pro Nextion je ten programovací jazyk, že se toho dá spoustu pořešit v tom.

Nie, zosilnovac k pc, s mp3, bluetooth, radio s rds, stereo vstup od telky.
7palcovy chcem pouzit na domacu automatizaciu ale to je este daleko.

Nove video, nextion displej 7 palcovy, pristojovka na traktor

youtube.com/watch?v=iByMCxyVbMs

Atlane, luxxus jako prase. Blbý je, že to nebude na slunku pořádně vidět.

Objednal som ine lcd, 1000cd.tak dufam ze neodpalim dosku alebo driver pre led. Kedze origo je 250cd.A dufam ze bude vidno na slnku.

Tak displej z ciny dorazil, funguje. Ale svietivost taká ista ako z origo displejom. Bud musiet zmerat prud do podsvietenia a zistit kde je problem. Ci bude treba troska prestavit prud na vecsi alebo ma cinan okabatil.

Tak nejaky rozdiel nevidno, slnko v zime nesvieti… Tak som to aspon zobral na denne svetlo
i.postimg.cc/0zj2KS62/IMG-20200104-091413.jpg

Tak som to zmeral, led podsvietenie na povodnom displeji mam 8,6V. Na tom novom displeji mam 8,2V co je malo lebo v datasheete je uvedenych cca 10,5V

Nenasiel som datasheet od IL6HP, tak som porovnal s MP3202, zadasa ze to sedi, tak sa pokusim zvysit prud a tympadom jas.
Takze vymenim R10 paralelnu R16 (0.75R) za nejakych 0,27R

i.postimg.cc/D86Qk6Cz/IMG-20200104-163336.jpg i.postimg.cc/V0BqNWmD/IMG-20200104-163550.jpg

Nakoniec som tam dopajkoval 2x 1R vysledny odpor 0,3R

Ak by to niekoho zaujimalo na tych lacnych 7palcovych autoradiach z ciny su displeje kompaktibilne s nextion, napr autoradio 7018B

Jak to víš??

Lebocjedno take som mal otvorene a skusil som pripojit, ale touchscreen nieje kompaktibilny…