Nespecifikovaný BUG

Za málo, ono toho bylo víc, ale už si to ani nepamatuju.
PIC18F26K22 - na něm mám několik konstrukcí a nenašel jsem problém co vím. Celkově osazeno několik tisíc kusů, spíš teda levnější varianta 23K22

PICkit3 a MPLAB IPE používám bez problémů defakto denně - PIC12F1822, PIC18F13K22, PIC18F2xK22, PIC24FJ64GA306, dsPIC33FJ16GS504, dsPIC33FJ64MC204 a poslední dsPIC33EP64GS504 (výkonově absolutní TOP pro mě)

Ten poslední dsPIC mě donutil přejít na MPLAB X, po tom co jsem zvětšil ram ze 4GB na 6GB je to o něco lepší a hlavně jak je to nainstalovaný na SSD. Ale stále to 10 minut hrabe do disku po otevření projektu pod záminkou “Parsing project” Zlatý MPLAB 8.92

Jo ještě jsem si vzpomněl na megazákeřnou chybu anebo super vychytávku, kterou jsem lovil taky hooodně dlouho:

PIC24FJ64GA306 - revize nevím, myslím že všechny.
V jedné konstrukci jsem dost nešťastně vyřešil referenci pro A/D převodník. AVDD napájím pomocí MCP1525. Problém je, že po naběhnutí napájecího napětí na VCC PIC a na VCC té reference trvá referenci 6ms než dá napětí na výstup. Tohle způsobí megavelký zásek PIC, že ani nekomunikuje za žádných okolností s PK3 ani ICD3, totální mrtvola. MCLR nepomůže, jedině odpojit napětí od PIC a přivést VCC a AVDD zaráz anebo pod 1 ms.
Pořešil jsem to 100uF elytem mezi VIN a VOUT reference aby nabití toho elytu způsobilo strmý nárůst napětí na AVCC.