Vyber tlmivky 10uH pre odrusenie AD prevodnika

Dakujem opat za Vase odpovede.

Áno, vstupny odpor analógového vstupu AD prevodnika je 100MOhm. Len ak by ste mi to vedeli trosku viac vysvetlit, co ste mysleli, budem vdacny. Ale predpokladam, ze cim vacsi je odpor, tym sa pomenej bude vybijat kondenzator. A kondenzator pripojit medzi PIN a GND.

Pri tom uspornom rezime POWER_DOWN a POWER_SAVE som to doplietol ohladne uspavania a citacov. V POWER_DOWN citace nejdu urcite ziadne. Niekedy skusim nahrat povodny kod na skusobny CPU, len zmenim POWER_DOWN na POWER_SAVE. Tam memam este aktivovany ani AD prevodnik, ani Timer2 a dal by som potom vediet, ci sa CPU uspi pri aktivovanom Timer1 alebo nie.

Pri prevode AD prevodnika planujem pouzit usporny rezim ADC Noise Reduction. A po prevode AD prevodnik chcem vypinat, ako aj komparator, a po 30 minutach pred dalsim prevodom zase pozapinat.

Dakujem za tipy pre vyuzitie Pin Change. To rozsvecovanie LED pri komunikacii UART sa mi paci, super napad. Este ak mozem zo zvedavosti, k comu ste vyuzili invetrovanie TX signalu UARTu?

Ano, viem,ze je logicke, ze LED pas musi mat nejaku spotrebu aj pri vypnutych LED, ved je tam cip, ktory caka, ci mu pride signal od CPU. Len pri pouziti dlheho LED pasu uz je tato spotreba v celku dost velka…

Takto som sa na spinacie zdroje nepozeral. U vykonejsieho PC zdroja vyhadzovanie istica poznam, vyriesil som si to s rele spinanym v nule. To by bolo mozno riesenie aj pre spinanie mojho zdroja, ak by som teda ostal pri mojom rieseni, ze ho vypinat. Nasiel som obvod MOC3041 resp. MOC3061, ktory by mal vystup spinat v nule. Ak by sa Vam chcelo, pozreli by ste sa na to, ci by to slo? Vystup by mal mat 1A, ak by som potreboval vacsi vykon, tak by som pouzil SSR (polovodicove) rele. Rele s cievkou by asi nebolo dost rychle a nemuselo by zopnut kontakty v nule. Viem, ze je to mozno zbytocne komplikovane pre “blby” LED pas, ale ja to beriem aj z tej stranky, ze pri takomto rieseni sa naucim viac veci, ktore potom budem moct pouzit aj inde.

Ohladne tych citacov, ano, mate pravdu, uplne som to doplietol a zle pochopil. Tym mojim riesenim by som mohol dosiahnut len to, ze by som mal v jednom Timer pocitane dva casy s tym, ze jeden plny a druhy polovicny. Napr.: 1. 4 prerusenia za 1 sekundu a druhy 8 preruseni za 1 sekundu. V tom druhom by sa hodnota pocitala pri preruseni oboch OCR1A a OCR1B a pri tom prvom len pri OCR1A. Ale kedze mam Timer0 volny, tak ten popuzijem na realizaciu efektu prechodu a Timer1 na realizaciu odpocitavania casu.
Timer0 by bolo mozne po prechode vypnut a pred zacatim prechodu zapnut, aby zbytocne nevznikali prerusenia, ked netreba. Asi by to bolo aj vhodne.