Pickit 4

Se omlouvám, teď jsem delší dobu nesledoval toto posvátné Fórum.
Mahoney: ICD3 je o něco míň zoufalé jak PK3 s přehráváním FW, trvá to asi polovinu času. Nicméně na to že je v tom FPGA Xilinx Spartan a dsPIC33FJ256GP510, 2x 512kB SRAM pro FPGA.
Cena je oprávněná, protože je to složitý asi jako 12ks PK3, SMD hodně nahusto z obou stran DPS.

Bohužel to nevyvažuje funkčnost. Neskutečně mě sere ještě přehazování USB driveru ve Win pro funkci v MPLAB 8.92 a MPLAB X.

Na PK3 mi nikdy nejel rozumně debug mcu, tak jsem si sliboval, že s ICD pojede všechno, ale buď to prostě nejde napíše že “Target is not ready for debugging” ať dělám co dělám, takže jsem prostě asi lama.

Jako programátor mi to taky moc nešlape, jde mi stím programovat až dsPIC33EP, u starších věcí to blbě čte Device ID…

Abych jen nenadával, tak dsPIC33EP64GS504 to programuje výrazně rychleji než PK3

Jak jsem psal použávám hlavně LED a UART debugging. UART jsem poslední dobou vytáhl do podoby, že přes bluetooth HC-05 to tlačím do androidího telefonu a zpracovávám v aplikaci RoboRemo. Toto mi přijde zatím jako úplný TOP.
Kdyby tak byla nějaký podobně použitelný program na PC. Nějaké hotové řešení, nemám asi čas se teď ladit s psaním čehokoli na PC.