USPasp programátor

Zdravím
Mám takový problém nejde mi programátor “warning cannot set sck period please check for usbasp firmware update” v čem je tentokrát problém ? díky
Edit
Tak mě napadlo dát druhou Atmegu8 a s tou to funguje.Tato Atmega8 co nefunguje bude problém že je přepnutá na vnější SCK ale já tam mám připojený krystal 20MHz ale v tom případě nechápu proč to nefunguje ?

Trocha mojí úvahy
Kladu si otázku proč to potřebuje hodiny když ten programátor své vlastní ?já si to představuji sériové programování takto SCK → MOSI → SCK ->MOSI a tak dále ,jakou úlohu má ať už vnitřní nebo vnější oscilátor ? že by signál SCK má jen za úkol synchronizace? můžete mi do toho v nést jasno? díky


Najlepší popis protokolu je od zdroja, viď:

atmel.com/Images/Atmel-0943-In-System-Programming_ApplicationNote_AVR910.pdf

A ako máš zapojený ten procesor, ktorý ti nefunguje? Ale posledný krát, očakávame kvalitné fotky z oboch strán (najlepšie z niekoľkých pohľadov).

Z oboch strán - z vrchu (zo strany súčiastok) a zo spodu (zo strany plošného spoja)

Z niekoľkých pohľadov - napríklad od strany konektora, od strany napájania, od strany kryštálu, od severu, juhu, východu aj západu a ešte aj pomedzi to. Ale kvalitné … bez blesku a dobre nasvietené iným zdrojom svetla. Vrátane prípravku, v ktorom to programuješ…

Tak já to lepší nedokážu (nebo dokázal bych ale mám osobní starost)i, v zapojení USBasp vis výše díky za pomoc