Náhodné resety procesoru

Ahoj. Souhlasím se vším, co je tady řečeno a přidám poznatek z praxe. Dělal jsem řídící jednotku pro závoru na 24V, napájenou ze dvou seriově zapojených aku 12V/200Ah, které jsou dobíjeny ze solárních panelů. Původní, originální jednotka se 2 x totálně rozstřelila (origo celá závora, včetně ŘJ), protože ačkoliv zde byl nějaký rozběh, tak akumulátory ani nevěděly, že je něco připojeno. Ty aku jsou neskutečně tvrdý zdroj. Zapojení s tranzistorovým budičem mosfetů a vstupů s odporovými děliči ani mě nevydrželo. Proto jsem poté oddělil výstupy PWM přes optočleny, které budily přímo mosfety a vstupy byly přes odpory 4K7 a paralelně zenerky 5V1 a 100nF kondenzátory (neměl jsem už další optočleny, jinak bych oddělil i vstupy). Poté již vše bez problémů. Ale u velmi rychlých PWM v H-můstku budou optočleny již vnášet zpoždění a může nastat i překročení ochranných dead time. Ještě jsem teď koukal na tu desku pro závoru a napájení mám 12V z jedné aku, ale motor budí 24V. Analogové země pro nastavovací trimry jsem nijak neodděloval. Se zemněmi a spojem GND v jednom bodě to mám správně :slight_smile: