forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

USPasp programátor

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Programátory

Meloun1
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 26 listopad 2017, 19:12    Předmět: USPasp programátor Citovat

Zdravím
Mám takový problém nejde mi programátor "warning cannot set sck period please check for usbasp firmware update" v čem je tentokrát problém ? díky
Edit
Tak mě napadlo dát druhou Atmegu8 a s tou to funguje.Tato Atmega8 co nefunguje bude problém že je přepnutá na vnější SCK ale já tam mám připojený krystal 20MHz ale v tom případě nechápu proč to nefunguje ?

Trocha mojí úvahy
Kladu si otázku proč to potřebuje hodiny když ten programátor své vlastní ?já si to představuji sériové programování takto SCK -> MOSI -> SCK ->MOSI a tak dále ,jakou úlohu má ať už vnitřní nebo vnější oscilátor ? že by signál SCK má jen za úkol synchronizace? můžete mi do toho v nést jasno? díky

IMG_20171126_171306g.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  IMG_20171126_171306g.jpg
 Velikost:  293.31 kB
 Staženo:  71 krát

usbasp-zapojeno.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  usbasp-zapojeno.jpg
 Velikost:  198.88 kB
 Staženo:  62 krát

stanleyv
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 27 listopad 2017, 0:27    Předmět: Citovat

Najlepší popis protokolu je od zdroja, viď:

http://www.atmel.com/Images/Atmel-0943-In-System-Programming_ApplicationNote_AVR910.pdf

A ako máš zapojený ten procesor, ktorý ti nefunguje? Ale posledný krát, očakávame kvalitné fotky z oboch strán (najlepšie z niekoľkých pohľadov).

Z oboch strán - z vrchu (zo strany súčiastok) a zo spodu (zo strany plošného spoja)

Z niekoľkých pohľadov - napríklad od strany konektora, od strany napájania, od strany kryštálu, od severu, juhu, východu aj západu a ešte aj pomedzi to. Ale kvalitné ..... bez blesku a dobre nasvietené iným zdrojom svetla. Vrátane prípravku, v ktorom to programuješ....
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Meloun1
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 27 listopad 2017, 19:51    Předmět: Citovat

Tak já to lepší nedokážu (nebo dokázal bych ale mám osobní starost)i, v zapojení USBasp vis výše díky za pomoc

fotografie0270.jpg
 Komentář:

Stáhnout
 Soubor:  fotografie0270.jpg
 Velikost:  129.61 kB
 Staženo:  75 krát

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Programátory Časy uváděny v GMT + 2 hodiny

Strana 1 z 1
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.