forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Převod souboru HEX na ASM
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Microchip

fitor
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 28 říjen 2017, 9:54    Předmět: Citovat

Autor se mi neozval, zkoušel jsem to třikrát. Při mých znalostech bych radši, kdyby to udělal on, nabízel jsem i úplatu.

Pokud Mahoney považuje moje jednání za "mimořádně nechutné, pobuřující a amorální", tak by to měl nahlásit adminovi (potažmo na ČTU).

Kromě toho Microchip uložil MPLAB IDE k ledu, jak píše, ale na jeho stránkách jsou všechny verze, i ty co toto umí, volně ke stažení.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Balů
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 28 říjen 2017, 14:49    Předmět: Citovat

To, že disasseblování není úplně košer je jedna věc, ale sám naznačuješ, že Tvé znalosti nejsou zrovna na nejvyšší úrovni. Nevím, jestli tím myslíš, že bys nedal dohromady algoritmus nebo jestli máš problémy s programováním jako takovým, ale to není úplně důležité. Pokud Microchip nabízí program, který i disassemblování umí, tak si ho stahni a použij, ale myslím, že ani náznakem netušíš, co disassemblování vlastně obnáší. Píšeš, že hledáš 2 konstanty - dobrá, ale víš, kolikrát jsou obě v programu použité ? Když budeš vědět, že jedna konstanta je například 25, tak budeš hledat v programu použití hodnoty 25. Ale kde máš jistotu, že každá 25-ka je ta tvoje konstanta a ne nějaká jiná, která je zrovna shodná s tou, kterou hledáš ? Věř tomu, že disassemblování je mnohem náročnější práce, než to napsat celé znovu od nuly a podle svého. Musíš nejenom rozebrat strojový kód na assembler, ale je třeba i pochopit, co ten program vlastně dělá, abys věděl, co kde měníš. A to je jenom případ, že je program psaný v assembleru a jednoduše. Pokud je použité Cčko nebo jiný vyšší programovací jazyk, bude tam ještě spousta balastu navíc.

Do příspěvku jsi dal odkaz na jakousi homepage nějakýho bastlíře (možná jenom studentské stránky), ale ten web už 11 let nebyl aktualizovaný a doslova tam píše, že originál web je offline a na tomto webu nejsou žádné nové projekty, žádná podpora a žádné updaty. Těžko si dokážu představit, že takovýhle člověk by mi odpověděl, pokud bych mu napsal.

Nejjednodušší bude, když si vezmeš datasheet od SAA1057 a naprogramuješ si to podle vlastních potřeb sám.

Mahoney
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 28 říjen 2017, 20:23    Předmět: Citovat

Nechci se hádat ani tu řešit autorský zákon, ale jen tak na okraj pro informaci - Radius v tomto nemá tak úplně pravdu, AZ praví něco trochu jiného. Ale nechme to být, ono je víceméně na každém jednom člověku jak se bude chovat a zodpovědnost má taky každý svoji vlastní, takže nějak tak. Pro mě osobně je důležitější morálka a až pak zákony a šlo mě spíš o to, aby se přemýšlelo nad činy a všemi důsledky dříve než se něco udělá, ne až pak.

Pokud je autor nekontaktní (3x) tak jsi asi udělal co jsi mohl. Co se týče zpětného překladu, nemusíš shánět hned celá stará IDE, když je to pro (dnes obsolete) 16F84(A) tak poslouží i IC-prog s doinstalovanou knihovnou.

http://ic-prog.com/download.html

Radius
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 28 říjen 2017, 23:19    Předmět: Citovat

AZ je natolik komplexní soubor pravidel, že pochybuju, že to tady někdo z nás může rozhodnout. O reverzním iženýrství je tam hodně napsáno a taky, že to není výhradně nelegální proces. Tím bych to uzavřel. Peace no flame. A jak píšeš, morálka a důsledky, víc netřeba.

Atlan
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 05 listopad 2017, 13:10    Předmět: Citovat

Tak snad mu to niekto napise zase taky zlozity program to nieje.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Microchip Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2

Strana 2 z 2
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.