Dekódování znaků

Aha… no pokud ty karty nemá potištěné fotkou zaměstnance, jménem a podpisem tak to stejně asi nebude mít ten efekt - ostraha bude bez fotky a podpisu schopná jen určit, že “tahle karta patří člověku jménem X.Y.”, ale už ne to, že to je přesně ten člověk, který stojí před nimi a tu kartu drží. To je schopná provést až podle fotky na té kartě, jinak ne - i přesto, že ten člověk bude tvrdit, že to on je. On ten člověk klidně může držet kartu někoho jiného a vědět koho karta to je, tedy jaké jméno má říct - známe lidi, jak jde o nějakou levotu tak jsou zpravidla velmi vynalézaví. Záleží samozřejmě co to je za firmu za zaměstnance a jde taky o celkovou kulturu a klima ve firmě - neznám ani jedno z toho, hovořil jsem pouze obecně a hypoteticky.

Jinak tedy ještě k technické stránce věci - když tedy ASM (nic proti, já jsem taky spíš “assemblerák”, i když teda v C něco málo /a blbě/ píšu), tak by stálo za zvážení, jestli to nepřestěhovat na 18F - např. takový PIC18F1320 zůstává dostatečně miniaturním a přidává lepší komfort práce - paměti je více a je v souvislých blocích, odpadá pagesel a pro práci s tabulkami je daleko lépe vybaven (má na ně speciální instrukce a registry).