Dekódování znaků

Díky za odpovědi. O té duplicitě při 3 bytech samozřejmě vím. Setkal jsem se s tím dokonce i u Dallas čipů DS1990A, kde to taky ořezali na 3 byte a divili se, že mají stejné ID, když výrobce garantuje jedinečnost. Proto to ještě rozvedu. Je to trochu jako hec pro jednoho známého. Má malou firmu a potřebuje pro ostrahu, aby mohla ověřit kartu zaměstnance kdekoliv po areálu i mimo něj. Fluktuace zaměstnanců není skoro žádná a navíc to bude víceméně jednorázová záležitost, jak naučit zaměstnance “správným návykům” :slight_smile: Co se týká aktualizace dat, tak to tím pádem nebude tak horké. Navíc mám na vstupu RX tu čtečku. Musel bych napsat ještě SW UART. Protože je kladen důraz na miniaturizaci, chtěl bych použít Flash MCU místo externí Eeprom. Teda kdyby se to nevlezlo, tak ji použiju. Data (ID) se nikam neposílájí, jen na LCD. Z UARTu MCU to mám připravené, ale nepoužívám to. Je to vlastně něco jako personifikační jednotka, ale pouze zobrazuje ID a uživatele. Jinak ke čtečce RDM6300 stačí přidat MAX 232 a posílat data rovnou do COM portu. Formát dat jsem psal výše. Píšu to v asm, protože Céčko nedávám. To porovnání jsem tak nějak myslel, ale potřeboval jsem nakopnout, jak dál.
PS. Těch ID byte z karty bude nakonec zřejmě opravdu více.