Problém s DS18B20, simuláciou v Proteus 8.6 a ATMEGA88PA-PU

**Odpoved pre Balů: **
Kym som odpovedal a hladal log. analizator, tak ste mi stihli poslat novu reakciu :slight_smile: Dakujem.

  1. Ak som Vas spravne pochopil, tak by som tu frekvenciu mal definovat v nastaveni Atmel Studio priamo v projekte. Toto nastavenie som pred par dnami hladal, ale nemal som to takto vysvetlene. Snad som nasiel spravne miesto na definiciu frekvencie - prikladam obrazok. Teraz mam teda vsade vyhodit z definicie frekvenciu a nechat len toto? Doplnil som si tam aj komentar, aby som na to nezabudol :wink:

#ifndef F_CPU #define F_CPU // Definovat frekvenciu vo vlastnostiach projektu->Toolchain->AVR/GNU C Compiler->Symbols->Defined symbols->F_CPU=14745600.0 #endif
2. Dakujem za odskusanie kniznice, aspon viem, ze pri 1MHz funguje a tak by som si dokazal odskusat aspon ten jeden mozno funkcny snimac. Dnes to uz ale odskusat nestihnem :confused: Pokusim sa zajtra, poprípade cez vikend.
3. To zle dekodovanie by mi az tak nevadilo, ked som pozeral datasheet, tak podla toho by som si mohol zvladnut spravit spravne dekodovanie, dolezite je, aby som spravne precital tia dva byte s udajmi o teplote.

Vazim si, ze mi pomahate, dakujem.