Debugger Microchip MPLAB ICD 2, jeho klony (SPCD) a PICkit 2

:smiley: :smiley: :smiley:
to bych tolik neříkal, klidně se ptej…
Já mám spousty otázek, ale zkouším si na ně odpovídat/hledat odpovědi sám… Teprve s PIC začínám=teď se je ve škole začneme učit programovat… Je lepší assembler nebo C? MPLAB zvládá oboje, že? Je mi jasné, že až rozchodím POTYO1, že zalezu k notebooku a začnu se sám učit assembler (podle mne je C k ničemu, když nemám základ z assembleru)…
Jsou někde webové stránky, kde bych se “snadno” a rychle naučil programovat v assembleru? (doma mám PIC 16F84A, 16F628A, 12F675, a přijde mi 18F2550)-menší výbava pro začátek… začnu s blikáním LED na 16F84A, zkusím PWM na 16F628A+řízení krokových motórků, 12F675 použiju k RGB LED a tak za rok se snad dokopu k pokusu o spojeni s USB (18F2550)… na netu jsem našel pár těchto zapojení, takže to nebude problém, krom toho posledního :smiley:… Jen aby to POTYO1 naběhlo hned ze začátku… zítra pokud bude hezky, tak udělám desku, napájím tam součástky a budu čekat až se TME uráčí mi poslat PIC 18F4550 a 16F877A…
Neexistuje někde schéma patice, která by se připojila na ICSP kabel a mohl bych programovat PIC i mimo kontaktní pole? Pro začátek by se to hodilo, abych to neodpálil…
v MPLABu lze rovnou psát programy, převést je do hex a pak nahrát do PIC? Asi jo, když tam je debugging… Tahle hračka mi ušetří spoustu času sháněním software… Do teď jsem musel zapínat starej PC a připojovat JDM… Je to jedinej comp se serial portem tady doma… Zkoušel jsem USB redukce, ale měli malé napětí (±6.4 V)… Zřejmě si udělám “zesilovač” (diody, odpory, tranzistory+vstup 13V), abych mohl připojit i přes tu redukci starej dobrej JDM… Teď jsem investoval kolem 10 000,- do součástek, takže můžu stavět a nečekat až to v obchodě budou mít…
Teď koukám, že u měniče napětí u Potyo1 je cívka 170u, můžu použít 220u? Testoval to někdo?
Jsem se zase rozepsal…
:smiley: