forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Deaktivace bootloaderu pomocí BOOTRST

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> AVR

jirisalek
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 08 leden 2017, 0:43    Předmět: Deaktivace bootloaderu pomocí BOOTRST Citovat

Při experimentu s optiboot bootloaderem jsem vytvořil program, který pouze uvede čip do nekonečné smyčky. Program jsem sloučil s čistým optiboot hex souborem a nahrál do čipu. (k dispozici zde: http://relliks.php5.cz/stackexchange/DUMP.bin)
Následně jsem zakázal bootloader pojistkou BOOTRST, tedy vykonávání kódu by mělo začít na 0x0000. To se však neděje a při restartování čipu tlačítkem reset (jedná se o arduino uno r3) a jeho uvolnění několikrát problikne arduino LED na digital pinu 13, kterou bootloader signifikuje svoji aktivitu.
Pojistky jsou nastavené pouze SPIEN a BODLEVEL0. Jak je možné, že se vykoná kód bootloaderu i při zakázané BOOTRST pojistce?

Dále jsem si všimnul, že když deaktivuji BODLEVEL0 - tedy vypnu hlídání poklesu napětí, bootloader již při restartu neblikne. To je samo o sobě ještě divnější, protože BODDLEVEL0 by měl pouze ovlivňovat detekci nízkého napětí. Dále jsem si povšimnul, že když u optiboot 6.2 vypnu BODLEVEL0, následně se nezdaří nahrát sketch z arduina IDE.

Nemáte někdo ponětí co by mohlo mít toto podivné chování na svědomí?

Díky moc
SulisH@cker
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> AVR Časy uváděny v GMT + 2 hodiny

Strana 1 z 1
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.