Jaký ARM na ADC a zpracování signálu

ja sa živím dlhodobo čistým C-čkom. O C++ som ani nezavadil, lebo mi doteraz v embeded nechýbalo nič, na čo by som potreboval C++.
Okrem toho, ak sa embeded chceš zaoberať seriózne, tak si pozri pravidlá MISRA a tiež pravidlá na písanie bezpečného sw. Tam si s takým malloc ani len neškrtneš.
Napríklad si aspoň pozri odkazy z

en.wikipedia.org/wiki/Safety_integrity_level

Takže ak sa svet rozdelil na C++ VHDL, ja rozhodne nepatrím ani do jednej skupiny.

Všetky STM32L/F majú zabudovaný bootloader cez UART. Nepotrebuješ preto exaktne žiaden programovací nástroj.
k Debugovaniu sa mi doteraz neosvedčilo nič lepšie ako LED zavesená na nejakom pine MCU. Rôznym blikaním ma informuje o rôznych stavoch pokiaľ nerozchodím UART. A cez UART získam z MCU ďaleko viac reálnych údajov ako cez bárs aký debuger.
Ale to je moja osobná skúsenosť a postupy, kde kto používa zas tie svoje.

STM32 (skús pozrieť špeciálne STM32F3) majú solídne vlastnosti čo sa týka presnosti (16bit) a rýchlosti AD prevodu. Trochu otázna je kvalita AD referencie. Zas navzorkovať určitý priebeh a cez FFT zistiť fázový posun s presnosťou lepšou ako je frekvencia vzorkovania by viac menej malo ísť celkom hravo.