DAEnetIP2 na TP-LINK TL-3420 s T-mobile

Z podobných stránek jsem IP adresu zadal a dal jsem port 161.

V manuálu na str. 39 - to je to přesměrování nebo je to něco jiného?

Díky moc Jirka

Ano, to je ono. Podle datasheetu se lze dostat do modulu buď přes port 80 (webový prohlížeč - defaultni) nebo SNMP port 161. V datasheetu je obrázek nastavení z nějakého TP-Linku. Tak pro zkoušku si to nastav stejně a vyzkoušej.

To už jsem zkoušel. A nic.
Ještě zkusím jiný port než 161.

Je otázka jestli v routeru nemám něco nastavený co by to ještě blokovalo.

Díky moc jirka

Na instaluj si do PC třebas tohle: nirsoft.net/utils/cports.html
Spusť a připoj se po LAN do modulu. V programu uvidíš, přes jaké porty “teče” komunikace do modulu a zpět. Ještě mě napadá, jak se připojuješ do modulu zvenku? Myslím tím PC. Protože pokud komunikuješ z lokálního PC přes router ven a zase zpět, tak to může být také špatně, ne však nutně. Konkrétní zkušenost z práce. Musel jsem využít vzdálené PC fyzicky umístěné u zákazníka s použitím VPN.

Ahoj.

Snažím se připojit z jejich aplikace DAE-aModules z androidu.

Zkoušel jsem CurrPorts a jsem z toho jelen.

Při použití jejich sw DRM je port po každém příkazu jiný a adresa je 0.0.0.0. (obrázek “Seznam portu TCP a UDP DRM sw.png”)
Nebo to chápu špatně?

Když se na modul dívám z chromu tak toho tam je také více než bych očekával. (obrázek “Seznam portu TCP a UDP Chrom.png”)

Co se z toho dá odvodit?

Tady jsem ještě našel simulator (přesně mojí verze) routeru http://static.tp-link.com/resources/simulator/TL-MR3420_V2/Index.htm

Díky moc jirka


Použij IE a ne Chroma. Je možné, že se používají activX scripty a v Chromu to pak nechodí. Platí to i obráceně a to vše jen někdy.
Pusť si ve Win jen toho IE a jen jedno okno s modulem, aby Currports toho nebylo moc. Ještě záleží na nastavení v IE a ve Firewalu.

Ahoj.

Nevím jak ve W10 spustit IE. Našel jsem jen Edge.
Je to to samé?

Ale tam se mi moc nedařilo aby se v CurrPorts něco objevilo.
Občas něco ale hned to zase zmizelo.

Je to ono nebo jsem opět mimo?

Díky moc jirka.


Port 443 je HTTPS. Tak myslím, že to bylo spojení jinam.
Podle řádku z výpisu, by měla být Tvoje IP adresa PC 172.16.100.100 z portu 12576 na WAN IP adresu routeru 40.68.222.212 nebo 131.253.40.109 na port 443.
Podle koutas.cz/geospy/ je to někam do Amsterdamu a do Chicaga.

Pro IE ve WIN10 zkus tady:
C:\Users\XXX\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories
C:\Program Files\Internet Explorer\ iexplore.exe

Ahoj.

No vidíš. IE jsem ani nehledal páč jsem myslel, že ho nahradili edgem.

Je fakt, že ukazuje něco jinýho.
Dá se z toho něco poznat?

Díky moc jirka

A je některá ta vzdálená adresa ta Tvoje z WAN portu routeru?

Omlouvám se. To jsem taky mohl napsat hned.
Router je 172.16.100.3
Modul je 172.16.100.2
A druhy PC 172.16.100.101

Koukám do nastavení routeru a píšou “WAN port is unplugged!” Je to ok?

Díky moc jirka

To jsou ale vnitřní adresy nebo co? Musíš to zkoušet ze svého PC pomocí VPN, Teamviewera, vzdálené plochy nebo cizího PC v jiné síti.
Nejsem si 100% jist, ale pokud jdeš přes stejnou adresu (venkovní) ven a zase dovnitř, tak to router nemusí pustit. Je to jen dohad, ale v práci se mi to stalo. Zkus nějakého kamaráda, který to bude zkoušet ze svého PC u sebe doma. Ty mu nastavuj ty porty na routeru a sděl mu aktuální IP adresu WAN.

To netuším. Asi to jsou vnitřní adresy.

Myslel jsem, že když se na to snažím koukat z mobilního telefonu (kde je vypnutá wifi a jede na mobilní data tak) že je to samé jako od kamaráda jak píšeš.

Jak tak koukám tak to se mnou asi nebude jednoduché.
Proto nabízím úplatu tomu kdo se staví a nastaví mi to.
Jsem z Pardubic.

Díky moc Jirka

Tak to jsem blbě pochopil já. Pokud jedeš přes data z mobilu a ne z wifi, tak je to stejný jako ze vzdáleného PC. Zkus nainstalovat Teamviewer do PC a pošli mi přihlášení do SZ. Nějak to zkusíme vymyslet.

Ahoj.
Ok. Zítra dopoledne to zkusím. Mám to v dílně.
Ty můžeš dopoledne?

Díky jirka

Dej sem info, jak jsi dopadl s neveřejnou IP adresou. Jestli Ti pomohly ty informace, které sem dali ostatní a zkušenosti. Všem to pomůže. Dík

Omlouvám se za opožděný report.
Zde je:
Po instalaci Teamvieweru se Mikop připojil a potvrdilo se, že mám neveřejnou adresu. Takže to takto nepůjde.
Asi si budu muset zřídit veřejnou adresu nebo použít variantu co zmiňoval MiloPS3 (noip.com) a nechat běžet PC, protože potřebuji aby to fungovalo i když tam nejsem.

A děkuji Mikopovi, že se mi věnuje.

Díky moc jirka

pokud mas neverejnou ip tak to nepude ani s tou domenou, pripoj ten modem k pc a v prikazovim radku spust tracert www.google.com

mam doma i wifi pripojeni kde je neverejna ip a je to asi za 2 natama , kdysi jsem na tom hral na PS3 a byly s tim problemy, poskytovatel s tim nic neudelal , tet sem tam skousel ESP a neprotlaci se to …

Ok.
Mám to píchlé v routeru. Nebo myslíš přímo k pc?

A co se zjistilo?

Díky jirka
tracert.jpg

ze ses asi az za 3 natem,musel by si si vybrat specifickej port a v kazdym nastavit presmerovani :smiley: , coz asi nepude …, takze verejna nebo to resit pres verejnej server coz je drazsi nez ta verejna …