DAEnetIP2 na TP-LINK TL-3420 s T-mobile

Bez veřejné adresy s tím neuděláš nic. Vzdálený PC nebo mobil se dotazuje na venkovní adresu Tvého routeru. Pokud je dynamická, tak ji máš pokaždé jinou. PC ani mobil to neví, pamatují si poslední nastavenou. Dále musíš mít v routeru nastaveno přesměrování vybraných portů, ideálně z vybraných IP adres, na vnitřní IP adresu modulu. Možná by šlo zapojit ten modul na DMZ port, většina routerů to má, ale stále musíš mít veřejnou IP adresu. A nezapomeň na zabezpečení. Roboti zkoušejí spoustu IP adres a zabezpečení jen jménem a heslem je málo. Já jen, aby Ti pak někdo nezhasínal a nerozsvěcel na dálku :slight_smile:
Podobnou věc řeší spousty firem u svých produktů, protože je každý chce ovládat mobilem. Typickým příkladem jsou výrobci kamer a nahrávacích zařízení. Po zaregistrování poskytují přístup do svých zařízení z domény. Zákazníci se připojují na svůj účet v doméně. Ta doména má tu výhodu, že místo IP adresy máš jméno (seznam.cz), ale IP adresy se mohou měnit.
To co jsem psal, platí u IPV4. Stejné je to i u IPV6, ale nikdy jsem to ještě nezkoušel.