ATtiny25: změna frekvence oscilátoru za běhu programu

No vidíš, tak až teprve teďka jsi pořádně popsal, co má ta ATtina přesně dělat. Jinak použití časovače mě taky napadlo. Buď 2x 555 nebo 556 (což jsou 2 555-ky v jednom pouzdru). Jen ta 555-ka se neumí “vypnout” jako ATtina a má odběr trvalý. A s tou výukou Cčka (Arduino NENÍ C++) - pokud používáš k programování prostředí Arduina, pak Cčko používáš, tudíž šlo jenom o to nebýt líný a podívat se do datasheetu ATtiny (co tam konkrétně máš hledat jsem Ti psal). Práce pro začátečníka cca na 2 hodiny a když tady ukážeš snahu, tak není problém poradit a pomoct.

V každým případě Ti přeju hodně úspěchů a nenech se odradit. A hlavně - nespoléhej jenom na to, že na všechno, co potřebuješ najdeš na Internetu knihovny. Postupně začni pracovat také na vlastních řešeních. Věř mi že Ti to dá více a ve finále Ti to zabere daleko méně času, než strávit dlouhé dny hledáním něčeho, co můžeš mít za pár hodin napsané sám. Datasheetům se nevyhneš. Kontrolery programuju už dlouho, ale datasheety k mcu (a nejenom k nim) používám stále. Ne kvůli instrukční sadě. Tu v Cčku nepotřebuješ v podstatě vůbec (i když je dobré vědět, jaké má procesor možnosti a tudíž máš daleko větší šanci napsat program efektivně), ale právě kvůli tomu, abys věděl co nasypat do registrů, když to má dělat, co chceš/potřebuješ. Není důležité si pamatovat, co do kterého registru zapsat. Důležité je vědět, že to jde a kde najdeš, jak to udělat (datasheet). A samozřejmě potřebuješ datasheety k zařízením, které k mcu budeš připojovat (čidla, displeje, převodníky atd.), protože nikdo si nemůže pamatovat všechno. Je důležité vědět, kde se to dá najít. A v tomhle případě to jsou právě datasheety.