ATtiny25: změna frekvence oscilátoru za běhu programu

Netvrdil jsem, že stabilizátor způsobí neprůchodnost řešení. Jenom to, že s lineárním stabilizátorem nemusíš nijak významně řešit odběr mcu, protože stabilizátor bude mít vždy mnohem větší a neovlivnitelný odběr, než procesor jako takový. Chtěl jsem Tě navést na to, kam a do který části datasheetu se podívat. Nejsme tady neochotni pomoct, občas najít chybu v kódu, kousek kódu napsat/poskytnout apodobně, jenže musíme vidět snahu i z druhé strany a ne jenom “neumím, neznám, nejde”. To, že tvrdíš, že neumíš v IDE napsat REGISTR = HODNOTA svědčí o tom, že se prostě do datasheetu odmítáš podívat a radši budeš trávit mraky hodin prohledáváním Internetu, hledáním cizích řešení a lepením cizích kódů dohromady. Můžeš mi věřit, že tohle není cesta k tomu se něco naučit a donutit procesor “skákat, jak Ty pískáš”. Odtud pak plynou dotazy typu “Už dva dny hledám knihovnu pro rozblikání LEDky a nemůžu nic najít …”. Zapomeň na -UINO a ber ho jenom jako nějaký Cčko s určitou podporou. Jeho výhodou je možnost použít ho jako programátor. Mám externí programátor a programy píšu v AVR Studiu - assembler nebo Cčko - podle druhu aplikace. Veškeré knihovny, které používám jsem si psal sám a vím tudíž, co dělají a jak to dělají a není pro mně problém použít 6-nožičkový miniaturní ATtiny10 ani velký 64-nožičkový ATmega64/128. Nikdy jsem nebyl líný jít krok po kroku podle datasheetu a zkoušet, co to dělá. Jenže to už dneska poněkud není IN. Dneska letí -UINO a knihovny. Bez toho už mnozí nejsou schopní napsat jediný řádek programu… Například takový UART není jenom Serial.begin(BaudRate), ale nastavení a možností má víc. Jenže bez podívání se do datasheetu tohle z -UINA nezjistiš a nevyužiješ.