CNC fréza na výrobu PCB

Ahoj, sháním nějakou CNC frézu na výrobu PCB, stačí mi rozměr do 16cm*10cm(eurokarta) – samozřejmě může být větší
Ale musí to být profi výrobek, ne nějaký samodomo, cenou tak v rozmezí 20.000,- až 50.000,- podle provedení :slight_smile:
A aby měla v čr distributora.
Našel jsem jen abetec.cz/eshop/product/tech … a-verze-1/ ale to už je moc drahý
Předem dík, David

Ja som kupil toto

cnc1.eu/sk/kompas-h-300-komplet

som s tym spokojny, ale vreteno hned vyhod a kup si vreteno KRES.
CNC sa da kupit ako skladacka ale potom je bez zaruky a to si radsej doplatim a je v tom potom i sw.

KRES kupis za dobru cenu napr:
elektromodely.com/modely/advance … words=kres

Neviem ake hrube drazky chces robit a s akou frezkou. Frezky pouzivam DATRON, su pre moje potreby dostatocne kvalitne.

DATRON kupujem:

datron.sk/index.php?page=cnc-nastroje

dodavatelov v Cechach si isto najdes, respektive sa spytaj na uvedenych adresach.

Na vyrobu plosakov frezu nepouizvam, lebo bezne b som potreboval 0,3-0,4mm medzery a to na frezu nevyzera. Este rak 0,5mm, ale to uz nenatahas spoj medzi nohami SO8.
S kopijovitou frezou tiez terno nenarobis, lebo ta je zabrusovana na 0,35mm a musi mat nejaku hrubku vniku. A to by este ta med musela byt temer idealne rovna a ak si s nej predtym uz nieco odstrihol beznymi noznickami na plech to uz urcite nebude. Takze preto u mna stale vitazi leptanie.

Drzim palce a daj vediat ako si postupil.

docela dobrý výběr od “hobby” po profi je v KB Electronics - tady:

cnc-frezky.webnode.cz/cnc-frezka-na-dps/

  • mají větší sortiment než co je na těch stránkách a dělají i sestavy na zakázku. Nechal jsem si tam udělat malé CNCéčko a musím říct že naprostá spokojenost. Pán mi i docela hodně na začátek poradil protože dělá taky elektroniku, takže jsem dostal i cenné rady a taky mají dost slušný výběr nástrojů za dobrý ceny