Problém s naprogramovaním

Zdravim;
Mám 16F628A. Vzdy pri konci programovania mi vyhodi chybu: “Error programming Fuses”. Pamäť naprogramuje v pohode až na byt CONFIG, ktorý síce dokáže prečítať, ale neprepíše. V PIC chyba nebude, lebo mam 2 a na obydvoch mi to roby. Ked som mal 628 bez “A” islo vsetko v pohode. Programátor používam: mcontrollers.com/view.php?ci … 2004010123
dakujem za odpoved

Podporuje ten programátor i PIC16F628A nebo jen PIC16F628?

Mám pocit, že “Ačkovou” verzi v nabídce nemá.

Jinak spousta lidí má s programátorem velké problémy, viz. zde a zde.

Ja si v nastavení môžem vybrat aj ackovi typ. Skusal som aj program na stranke oshonsoft.com/picprog.html , ale nejak mi nejde. Mozno som zle nastavil piny. Asi mi neostava nic ine, ako spravit novy programator,alebo soft. :cry:

Uz sa mi to podarilo nastavit, nastastie novy programator nemusim stavat.
Pre tych ktory mali rovnaky problem, uvediem nastavenie v programe:
Po otvoreni programu kikneme na Hardware a potom na Settings.
Otvori sa nam nastavovacie okno.
Je tam 5 riadkov. Zaklikneme prvi a ostatne odskrtneme.
Na konci prveho riadku VDD je napis “Change Pin”. Klikneme na napis a nastavime cislo 5.
Tak isto pokracujeme aj v 2 až 5 riadku.
2. riadok VPP cislo 4.
3. CLOCK 2.
4. DATAOUT 3.
5. DATAIN 11.
Dufam ze som aspon niekomu pomohol. Tento navod je urceny len pre vyšie uvedený programátor.

Jsem si jist, že to určitě někomu pomůže. Pokud budeš souhlasit, rád tvůj návod uvedu přímo u recenze programátoru.

Samozrejme že súhlasím. Ak je treba, môžeš niečo zmeniť. :laughing:

Děkuji, dnes jsem informace u programátoru aktualizoval - viz. zde.

Dále jsem ještě změnil umístění programátoru, který dnes již patří do jiné skupiny.

Děkuji za obrovskou pomoc, jak Administrátorovi tak i Deluxovi. Ani nevíte, jak moc jste mi pomohli. Postavil jsem si právě onen programátor od DJ_Dyka “Programator PIC 12xxx a 16xxx - LPT”, jelikož vzhledem ke své jednoduchosti podporuje spoustu PICů. Avšak je to tak PIC16F628A, mi nešel naprogramovat, což je škoda, protože je to jinak opravdu podařený programátor. Již jsem s ním programoval PIC16F84A a PIC16F877, naprosto v pořádku. Jen škoda, že DJ_DYK tuto chybu neodstranil a ani jsem nenašel kontak na jeho stránkách. Takhle musím pro PIC16F628A použít druhý software od OshonSoft. Každopádně na to, že se zatím učím teprve 5-tý den programovat, jsem s tímto programátorem spokojen a mohu jen doporučit. Toto fórum mi opravdu hodně pomohlo a doufám, že nejsem jediný. Přeji všem slušným uživatelům, ať na těchto stránkách najdou vždy potřebnou pomoc, tak jako já. A také doufám, že se najdou vždy takový hodní lidé, jako již zmiňovaní Administrátor a Delux, kteří si nenechávají vše pro sebe a dělí se, aby i mi ostatní co třeba začínáme, abychom si nemuseli rvát vlasy, že něco nejde. Díky moc, Banda.

Zdravim, take jsem postavil lpt programator od Dj dyka ale nejak se mi nedari ho naplnit, pres strasi soft mi hazi chybu na fuse a pres ten Oshon i po zmene nastaveni pinu sice vypada ze programovani probehne ok ale verify uz ne a read je taky spatnej,poradi nekdo?? dekuji

Přesně toto se stalo i mému kamarádovy. Je to dobrý elektronik, ale chybu nezjistil. Jsou lidi, kteří píšou, že jim programátor funguje a jsou lidi, kteří jej nemůžou za žádnou cenu rozchodit. Na Microchip bych si já osobně raději postavil JDM a používal IC-prog.

tato chybka sa stala aj mne ale vyzera to ze som ju odstranil zmenenim casu na max 30