Programátor se nezobrazí

Zdravím,

Notebook mi nenajde programátor, zkoušel jsem programy USBprog a Bossa.
V USBprog mi po kliknutí na Device “Refresh” nic nenajde, u Bossa při kliknutí na “Auto-Scan” vypíše “Cloud not find a device”
mám tento programátor, který jste mi doporučili aukro.cz/programator-usbasp-atmel-avr-usb-asp-arduino-isp-i5941042303.html
Atmegu8 už k programátoru připojenou mám.
Jediné co se stane je, že po připojená programátoru do usb se na něm rozsvítí modrá LEDka a ve výpisu z lsusb

Bus 002 Device 009: ID 16c0:05dc Van Ooijen Technische Informatica shared ID for use with libusb

OS: Ubuntu 14.04

Díky všem za rady.

Pod linuxem by měl běhat i bez ovladačů :
fischl.de/usbasp/
extremeelectronics.co.in/avr-tut … ogrammers/

Mám jej jako druhý (cestovní) programátor používám ho (pod Windows s ovladačem) s eXtremeBurnerem a šlape bez problémů. Mám jej postavený podle stránek fischl.de.

Bohužel se samotným programem eXtreme Burner mám problémy.

Tak jsem s pomocí pár Linuxáků rozchdil program eXtreme Burner. Pripojil jsem ho k Atmega8A a klikl na “Read All” na programátoru se rozsvítila červená ledka a proběhlo čtení v logu žádný error, takže asi vše v pořádku.

Mám dotaz, v Code blocks jsem vytvořil (spíš opsal) program na blikání led, vytvořila se mi složka ve které jsou adresáře bin a obj, které jsou prázdné a soubory fuse.c main.c Test_0.cbp a Test_0.layout . Někde jsem četl, že se do programu eXtreme Burner musí vkládat soubor s přípomnou .HEX což by měl být program přeložený do šestnáckové soustavy. Bohužel se v získaných informací zase ztrácím, je nutné nějaký soubor přeložit do .hex a až poté ho přes program eXtreme Burner a zapsat ho do flash MCU?

Díky za odpověď.

CodeBlocks potřebuje k překladu nějaký C překladač pro AVR. HEX se Ti vytvoří při překladu.

OK, díky, zkusim něco vygůglovat.

Hľadaj GCC pre AVR

Díky, díky, kamarád Linuxák mi s tím pomohl, teď už sem budu přidávat snad jen otázky ohledně kódu

Díky za pomoc.