výběr MCU, programáoru a SW

Je jedno ci sa budes ucit na ATmega8, 16, 32, 324, 328, 644, 1284.

Vsetky vyssie maju akurat viac pamate a pripadne periferii, ktore sa nastastie novacikovi nepletu do cesty, lebo po resete su vsetky automaticky vypnute. Ty si urcujes, s ktoru robit budes a s ktorou nie.

V programovani postupujes podla svojho tempa. Najlepsie je robit v C. Poznaniu periferie, ktory bitik treba kedy nastavit sa aj nevyhnes.

Napriklad rozdiel medzi procesorom s jednym USARTOm a dvoma USARTAMI je zvycajne v tom, ze jeden ma oznacene registre bez rozlisenia poradia a druhy tam to poradie ma v nazve zakomponovane.

Ak co i len trochu nemusis, nepouzivaj kde ake kniznice. Programovanim sa zivim a za 10 rokov som ich nepotreboval snad s vynimkou algoritmu na vykreslenie kruhu do grafickeho diaplaya.

Urcite davaj co najblizsie k napajacim pinom procesora 100nF a takych 10uF kondik a urcite transil 5V8. Ten ma nesmierne blahodarne ucinky pred odpaom MCU do kremikoveho neba.

Do serie s pinmi MCU 100R. Niekto to tu uz spomynal. Nie su vyhnutne, no mozu pomoct prezit MCU aj pri nechcenom strajchnuti po 12V.

Zo slusnosti davam na kazdy pin externy bud pull up alebo pull down, podla toho naco ho vyuzivam.

Inak nic viac dlhu dobu potrebovat nebudes.