Chyba programování PICKIT 3 + IPE 3.10 + MPLAB 8.xx

Možná budeš překvapenej, ale taky jedu na linuxu (MPLAB 8.92 přes Wine, povětšinou jenom SIM jednou za čas, proto předhazuju programy MPASMu ručně), ale MPLAB X mě teda kdovíjak neuchvátil (i když nainstalovanej ho mám taky, verzi 1.30; konkrétně jsem tam strašně bojoval s watchem, a nevybojoval), stejně jako mě neuchvátil přístup Microchipu za poslední dobu (nemám u jakékoliv firmy rád jednání stylem „Tady máte řešení a zvykněte si, protože ostatní možnosti jsme zařízli”). Ale zpět, řešili jsme programátory:

V žádném MPLABu ovládání PK2 přímo z IDE nikdy pořádně nefungovalo, jak je to s MPLABem X a PK3 nemám vyzkoušený protože u PK3 mě zhnusilo už to, že se to přii každé změně rodiny přeflashovává („Co to jako má bejt??”), nicméně MPLAB X podporuje PK2 jen částečně. Do budoucna je zřejmě jediná slušnější varianta ICD3 (doufám že to zvládli a mají aspoň jeden nástroj na úrovni a neřešií se tam podobný kraviny) nebo jinej výrobce programátoru (debug nepoužívám, protože nikdy pořádně nefungoval, ovšem pokud by to aspoň na tom ICD3 jelo jak má tak by na něj asi došlo - nicméně tam asi zas bude problém se starým MPLABem 8.92 :confused: ) - ovšem zvěsti o tom, že jediná slušná myslitelná varianta začíná jít taky do h**en mě teda dostala. Mám Microchip rád, jsou to celkem dobrý čipy s dobrou dokumentací, ale tohle všechno okolo co musíme vystát… ach jo.

EDIT:

No v to právě doufám, že je to jen nějaká jeho lokální anomálie!