Debug mód s PIC 16f627

Ahoj.
Potřebuji poradit jak připojit PIC 16f627 s pickit2 do debug módu.

Asi to dobře nechápu, ale abych mohl pracovat s PICkama v debug módu musím si ještě pořídit socket adaptér, Header board a Target socket?

Je nějaké jednoduší řešení, nebo návod na stavbu těchle desek?

Hledám marně a fakt potřebuju sledovat co se mi děje v registrech.

Předem děkuji za rady a odkazy

cau, myslim ze 627 nepodporuje primo debug (koukni do select device), takze to vymen treba za 690 nebo neco veciho 887, s temahle uP byly i desky
pro 16f690
pro 16f887
ktery dou primo debugovat

a v simulatoru ti to nestaci ? popripade uartovej debug ?

Používal jsem realPIC simulator, ale v tom nefunguje čtení některejch registrů a hlavně přerušení.
V MPlabu, připojuji se přez PICKIT2, mi to napíše, že očekává napětí 5V a čte 0V. Nějak nemůžu přijít na to co to vlastně chce. Desku mám napájenou.

627 debug podporuje. kontrolka mi svítí zeleně, ale problém je až při tom připojení

627 ne, 627A ano
v MPLABSIM preruseni funguje ,timer,externi,ccp
ale treba cteni adc nebo uartu ne(mozna se to taky da ale musi se to nejak nastavit)

a jaky registry potrebujes sledovat ?

Jj mám 627A
potřebuju sledovat mnou nadefinovanej registr do kterého si ukládám sériově načtená data z PortB1,0 V MPLAB SIM bohužel není, nebo to neumim, nastavit funkční generátor, tak aby simulovla tok dat na tenhle port za sebou v intervalu 300us. Potřebuju si nastavit zachycení vyjímek a chyb načtení dat, ale nevim v jaké podobě se objevují chybná načtení. Zatim to řešim, že si registr vypíšu na diody, trochu to pomohlo a nějaké chybové bity už jsem nadefinoval, ale je to příšerná práce.
Zatím děkuji za pomoc.

Nechceš vyzkoušet Proteus? Je to soft aplikace, ale uděláš s ní všechno nasucho. Můžeš nadefinovat virtuální přístroje, krokovat v pgm a aplikaci odladit dřív, než jí natlačíš do procíku. Má to kvalitní grafické prostředí a vidíš vše, co potřebuješ.

Případně Tina For Windows ,nejlíp verzi 9 a výše.Umí MCU taky.

Zdravím
promiň že vstupuji do tohoto vlákna ale nevím jak se spojit s adminem nevíš na něj kontakt na který bych se s ním spojil díky

to Meloun-uživate: admin je asi zaneprázdněný, ale vždy se ozve. Jinou cestu neznám.

to Nezmar23: Tina nevypadá špatně, ale tenhle soft neznám. Pokud se rozhodneš pro Proteus, mohu pomoci knihami v čj.

On musí být debug mód povolen v konfigurčním slově, primárně je zakázán, a má svoje pravidla.

DEBUG: Povolení ladění v aplikaci ICD
1 = ICD je zakázáno, vývody RB6 a RB7 mají normální funkci
0 = ICD je povoleno, vývody RB6 a RB7 jsou rezervované pro debugger

Pokud je ladění v aplikaci povoleno v konfiguračním slově, může být mikropočítač ovládán pomocí dvou vývodů v režimu ladění
(debugger). Tato jednoduchá funkce je podporována prostředím MPLAB® ICD. Povolení tohoto režimu způsobí určitá omezení pro
použití mikropočítače.
Vývody mikropočítače RB6, RB7
Zásobník 1 úroveň
Paměť programu na adrese 0000h musí být NOP
posledních 100h adres
Paměť dat 0x070 (0x0F0, 0x170, 0x1F0)
0x1EB-0x1EF

Bohužel nemůžu přijít na to jak to slovo napsat

INCLUDE<P16F627A.INC>
__CONFIG _PWRTE_ON & _WDT_OFF & _MCLRE_OFF & _BODEN_OFF & _LVP_OFF & _LP_OSC & _DEBUG_ON

v téhle podobě to hlásí chybu.

pokud to delas pres MPLAB tak ten si to nastavi sam
a nastavit si to v konfiguracnim slove takle nepude protoze to neni nadefinovany v include liste(MPLAB 8.92.00.00 ),takze skus nedavat pojistky do kodu ale nastav si je v programatoru rucne… nebo v MPLABu nahore release/debug