tlacitka vyhodnotenie nabeznej-dobeznej hrany

Ten skrateny zapis dekrementu mi je jasny. Ak aj by nebol lahko si to nastudujem v niektorej knihe C.
Co si neviem nastudovat je algoritmus kodu tak musim koumat alebo sa opytat :slight_smile:. Nieco som uz pochopil nieco nie je stale jasne.

Napr. cyklus for preco prave ako koncovy vyraz je uvedny POCET_TLACITOK? Problem je ten ze ak necham pocet 4. Vobec mi nereaguje tlacidlo ktore je definovane ako 4. Ak nastavim napr. na 3 tak nereaguje 3 a 4 tlacidlo. Az pri pocte 5 mu reaguju vsetky tlacitka.

Dalej by som sa chcel spytat kvoli comu je premena casovac_tl* definovana ako pole. V ramci skumania som ju skusil zadefinovat ako uint_8 casovac_tl ; ale kod nefungoval.

Este by ma zaujimalo ako dlho trva nabezna hrana. Vsimol som si ze sa vynuluje vo funkcii fn_bola_nabezna_hrana_v1 . Tu funkciu si volam v hlavnej slucke je to v poriadku?

Dufam ze sa lepsie vyjadrim : pri kazdom zavolani funkcie fn_vyhodnot_tl() cyklus for vykona 4x to co ma v zatvorke. Kedze si tu funkciu volam kazdu 1mS v preruseni. Cize kazdu 1mS si otestujem 4x zmenu stavu tlacitok (aktualny_stav_tl a stary_stav_tl). Je to tak?*