Webserver atmega88

Budeš muset doplnit parametry tak, jak je to deklarované ve funkci :slight_smile:

jo, pozri sa na tu moju funkciu z predchadzajuceho prispevku.
Tiez budes musiet nastavit piny pre dalsie 4 ledky (alebo aj nemusis, je to na teba), a zmenit funkciu ktora sa stara o spracovanie odpovede zo stranky, lebo uz nebudes robit “zapnut led / vypnut led”, ale “zmenit stav led”.
Tak nech sa dari :slight_smile:

To mi je jasné že tu obsluhu dalších I/O linek musím doplnit ale to až pak ale jak upravit tento řádek

 plen=print_webpage(buf,(PORTD & (1<<PORTD7)));

nějak takto ?

 plen=print_webpage(buf,(PORTD & (1<<PORTD7)),buf,(PORTD & (1<<PORTD7)),buf,(PORTD & (1<<PORTD7)),buf,(PORTD & (1<<PORTD7)),buf,(PORTD & (1<<PORTD7)));

nebo jak ? díky

Prošlo to takto

plen=print_webpage(buf,(PORTD & (1<<PORTD7)),(PORTD & (1<<PORTD7)),(PORTD & (1<<PORTD7)),(PORTD & (1<<PORTD7)),(PORTD & (1<<PORTD7)));
Compiler neměl žádné námitky díky

a tak je to spravne :slight_smile:
toto ti zistuje stav na pine7 portu D:

(PORTD & (1<<PORTD7))

Ty to tam mas teraz 5x, takze ti zobrazi 5x stav toho isteho pinu. Takze aby to davalo zmysel, tak tam das ine piny, a mozes aj iny port, napr:

(PORTB & (1<<PB1))

Já s tím počítám já jsem jenom chtěl aby to vzal compiler to si potom upravím jenže co mě dělá hlavu že si to funguje když to chce samo a ne kdy já chci, dneska jsem to například vůbec nenačetl do prohlížeče rozuměj ještě neupraveno podle tebe nevím kde je chyba? :blush: díky

nenapada.
Hrajkal som sa s tym len chvilku, ale vzdy mi to fungovalo tak ako malo.

Tady je příloha síťové komunikace že by tady byla chyba? díky

můžeš mi poskytnout tvoje zapojení popřípadě fotku kde a jak to máš zapojeno nepájivém poli? možná dělám nějakou chybu díky

Asi ti neporadim. Ja pouzivam modul W5100 (arduino shield), ma to aj slot na SD kartu. Nan som pripajkoval atmegu328. Komunikaciu som nijak zvlast neriesil, pouzil som kniznicu. Na karte som mal obrazky, takze parada. Len s obrazkami sa stranka nacitavala pomaly. Ak treba pouzit nejaku grafiku, najlepsie je spravit to cez svg, alebo potom odkazom na nejaky obrazok, ktory je na skutocnom serveri :smiley:

Ten tíž LAN modul tady mi funguje https://forum.mcontrollers.com/t/zaciname-s-stm32-vl-discovery-kitem36-webserver-s-enc28j60/3275/1 nemůže to být nastavením vnitřním oscilátorem? který jsem nastavil na 8MHz a neměl jsem to nechat tak to znamená na 1MHz na těch stránkách není o oscilátoru zmínka díky za pomoc

ako mas prepojenu megu s ethernetovym modulom ? nemas tam dlhe kable ?? Alebo to mas na jednej doske ?
V projekte je definovana frekvencia 12,5MHz, ale nemyslim si ze je to podstatne. Nepouziva tam interny osc, ale CLKout z modulu ENC28…
Ak si pozries schemu, tak z ENC28… ide signal na nozicku XTAL1. ENC bezi na 25MHz, ked to podelis /2, dostanes frekvenciu 12,5MHz definovanu v projekte.
Atmega ma aj predelicku hodinoveho signalu, nemas ju naprogramovanu ? Potom by ti atmega nebezala na 8MHz ako si myslis, ale len na 1MHz. Ale ani to by nemusel byt problem.

Tady je fotka modulu připojeného k ke kitu a vedle je deska na které ta atmega88 a ještě přikládám nastavení fuse na atmege88 a schéma podle kterého je to zapojeno a ještě poznámka když to funguje tak na modulu LAN bliká jen žlutá dioda a když ne tak svítí zelena dioda jestli ti to pomůže k odhalení chyby kterou dělám díky


fuse2.jpg

fuse mas nastavene spravne, neviem kde by mohla byt chyba, zda sa ze server neodpoveda (usudzujem podla tej NEblikajucej led).
Osobne by som vyskusal najskor original zapojenie a kod s povodnou frekvenciou (tj, pripoj clkout signal z ethernetoveho modulu na vstup atmegy, a prenstavit fuse bits tak aby si brala frekvenciu z xtal1). Ale pozor, Ak budes mat tento prepoj velmi dlhy, mohol by byt problem. Tak isto ak nebudes mat pripojeny nejaky zdroj frekvencie k pinu xtal1, tak po prenastaveni fuse bits sa bude zdat atmega mrtva (aj ked bude v naprostom poriadku).

Takže další poznatek fuse Low místo E2 tak jsem tam hodil 62 a teď to funguje jako z praku :smiley: ale nechtěl bych to zakřiknout "existuje něco mezi nebem a zemí ":shock: díky

Teraz ti atmega bezi na 1MHz.

Asi jsem to zakřikl začalo to zlobit neumím si to vysvětlit každý den to pochopitelně nezkouším po určité době když to připojím tak se to nechce fungovat ale když se mi to podaří rozchodit tak to pak funguje bez problémů čím to může být? :blush: díky

No ono ten modul ma aj vlastne chyby

Kde to skúšaš, na kontaktnom poli? Nebude problém v nejakom zlom kontakte?

Kontaktní pole to může být ale mně to tak připadá že se to chce se trevit do určitého času nebo já už nevím :blush: