problem s oscilatorom dsPIC

Krystal je hned vedla o to som sa snazil a to iste plati aj o blokovacich kondenzatoroch. Cesta pod cestou ku krystalu je signal pre D/A prevodnik ktory pri skusani ani nebol osadeny a takisto ani nebol nakonfigurovany pin ktory ho mal ovladat. Mal som to naspajkovane tesne vedla pinov a takisto som dal hned vedla kondenzatory a stale to neslo. Ved si zober ze som dal odpor s hodnotou 1M voci zemi a vsetko slape ako ma, tak co tam potom vznika ked stacilo pouzit tak velku hodnotu. Meral som to a jediny rozdiel bol v tom ze na tom pine sa pri starte objavili skoro 4V a normalne tam ma byt cosi okolo 2V. Pri starte ziadne kmitanie nebolo, vsetko bolo v poriadku az na tu amplitudu. Teraz riesim iny projekt a na kontaktnom poli mam svab dokonca z tej istej rodiny, ktory ma aj rovnaky datasheet akurat je v DILku a zeby som riesil na pol palca krystal tak to vobec nie a slape to super a krystal je tam ten isty. Tychto svabov som pouzil vela no nikdy som s tym problem nemal, az teraz a ide konkretne o dsPIC33FJ16GS504. Errata som pozeral no nenasiel som tam nic ohladne oscilatora