Hide side buzení Mosfetu pro nabíjení AKU

Radius: Ano máš pravdu. Vycházel jsem z toho prvního obrázku. Na tom druhém to má dobře, ale moc mu to nefungovalo. Koukal jsem do do datasheetu irf.com/product-info/datashe … ir2125.pdf a myslím, že to funguje následovně, ale možná se pletu.
Bez připojeného aku je v klidu (rozpojený mosfet) na horním pinu boostrap kondenzátoru, tj. svorce Vb 15-0,6= cca 14,5V (vždy vůči GND) a na Vs je 0V. Pokud sepne mosfet je na Vs 19,5V. Potom je vůči Vb na Vs je -5V. Po rozpojení dojde ke kmitu cívky a zareaguje dioda pod mosfetem vůči GND. Na Vs je cca 0,6-1V, tím se přebije na opačné napětí boostrap kondenzátor na cca 14V a při přepólování cívky se vůči GND se k němu ještě přičte výstupní napětí za cívkou. Tzn., že na Vs (před cívkou) se neustále mění napětí. Jenže, když je připojený aku, vnáší skrze cívku na Vs svoje napětí jako stejnosměrnou složku a proto to zřejmě nechodí korektně. Rozkmit na pinu Vs není tak veliký, aby nabil boostrap kondenzátor. Proto zde doporučená oddělovací dioda za cívkou na výstupu. Tedy takto to chápu já. Pevně doufám, že správně. Pokud je to jinak, tak mě prosím opravte.