Doporučite osciloskop nebo log. analyzátor ?

Radius: Netvrdím, že osciloskop ne. Jenom si myslím, že investice nějakých cca 300,- Kč za tuhle malou krabičku už mě nerozhodí, pokud není problém koupit zařízení za mnohokrát vyšší cenu. Pak můžu v klidu vybírat a pokud se mi krabička za 300,- nebude hodit, tak jí za stejné peníze za pár dní klidně prodám. Taky jsem koukal i po osciloskopu (už ho mám taky). Koupil jsem nejdřív analyzátor a popravdě - to, co jsem dával nedavno dohromady bych s osciloskopem prostě nedal, pokud by neuměl to, to umí tenhle analyzátor. Konkrétně dekódovat data z průběhu signálu - v tomhle případě Manchester kódování, které jsme se snažili rozběhat. O tom je log. analyzátor. Prohlížet si tvar signálu je zase práce pro osciloskop. Otázkou je, co Johny od zařízení, které má v plánu zakoupit očekává:

Není z toho zcela jasné, jestli potřebuje zjistit, co po těch drátech běží za data nebo jaký tvar ten signál má, takže bych to uzavřel asi takhle : Pokud potřebuje analyzovat, co po drátech běhá za data, pak potřebuje analyzátor. Saelae na 8-bitové jednočipy AVR, PIC a další stačí. Pokud potřebuje zjistit tvar toho digitálního signálu, pak je nutný osciloskop a nemá smysl se o jakémkoliv logickém analyzátoru bavit.