MPLAB IDE 8.92 vs MPLAB IDE X

Zdravím,
Je možné nastavit v MPLAB X nastavit to v příloze?
Snímání-1.jpg

no kdyz reknes co to ma byt tak ti odpovi zrejme vice lidi … ale pokud je to sledovani promennych tak ANO jde to …

Jasně, jde o sledování proměnných, píšu v assembleru. V MPLABU X se mě to nepovedlo nastavit k obrazu svému. Nejde mi zobrazit 16 bitová hodnota. Ještě dodávám názorný příklad jak bych si to představoval, jestli je možné to udělat v MPLABU X?

Tak asi nic. Programuji 16F876A psáno v assembleru, jde o WATCH teploty dva byty (nemusím nic přepočítávat je zobrazena čitelně a při testování zapíšu 500 což je 50.0°C). Prostě nejsem schopen v MPLAB X zobrazit dvou bytovou proměnnou tak jako to jde MPLAB 8. Je to možné v MPLAB X? Zase jsem to zkoušel v MPLAB X a stále nic, holt zůstanu u MPLAB 8.92.
např:
;zkušební teplota (0x01F4 = 50.0°C)
MOVLW 0xF4
MOVWF B1
MOVLW 0x01
MOVWF B2

Co tě nutí používat MPLABX? Ten je spíš na Cčko. MPLAB je na asm super.

V podstatě nic, jenom jsem to chtěl vyzkoušet. A přišel jsem tady na ten pro mě problém. Ale líbilo se mi v té X tady toto:
;
;— MY_FLAGS —
#define SKC 5
;
Cčko už se ve svém věku učit nebudu, stačí asm tak nějak.

Je potřeba (v MPLAB X) v nastavení kompilátoru upřesnit, že to má být překlad s absolutním adresováním, pak se tvé proměnné začnou zobrazovat i ve watchlistu běžícího simulátoru.

Dashoboard - Project Properties - mpasm (Global Options) - Build in absolute mode (zatrhnout)

To jsem zkoušel. Ale dva byty nedokážu zobrazit.

Když jde o 8bit registry na co chceš 16bit? Když to stejně ukáže v 16bit zobrazení 0x00xy.

V druhé příloze je jak mi to zobrazuje MPLAB 8.92 a tak to se snažím dosáhnout v X. Zobrazit HIGH:LOW byte.

Tak jsem asi na to přišel.

jsem zapomněl.