Jaký typ Pic 18F***

Zdravím
Potřeboval bych poradit jaký Pic 18F něco kolem PIC18F4620 samozřejmě pouzdro 40-Pin PDIP který teď frčí a hlavně který podporuje klon MPLAB ICD2 díky

Cau
microchip.com/maps/Microcontroller.aspx
nnp.ucsd.edu/phy120b/pic_manuals … c153270125
a muzes frcet, je jich tam 38, si vyber

Já vyměnil 18F4620 za 18F46K22 k vůli 2x UART, 2x I2C, 64Mhz a hlavně ceně.

Edit: Sorry. Neumí ho PK2.

Já projíždím e-shopy GME,Farnell,TME a ty ceny to je hrozné hold koruna je podložena h**** za skoro tu cenu co stojí PIC18F4620 v TME jsem si koupil na aukru modul Lan aukro.cz/show_item.php?item=4994703449 a protože chci s ním experimentovat tak zhaním k tomu MCU.Kde nakupujete takové věci?díky

kde jsou nejlevnejsi ,pladba predem na snizeni ceny posty a hlavne nebejt fixovanej na DIP pouzdro !

Ale umí :wink:

Já to testoval v MPLABu, PK2 nemám. Co se mi 3x smazal tak šel z baráku a místo něj mám PK3.

Akorát nechápu proč je žluté kolečko u MPLAB SIM??

Nezkoušel ste někdo nakupovat přímo od microchipu?

To žluté kolečko podle mně je nerozhodně buď to půjde nebo ne :smiley:.Pokud si týká pouzdra u mně přesto nejede vlak při mé diagnoze DMO ,věku a zraku mám problém už těmito pouzdry a budou se zvětšovat.V jakém jazyku děláte ? pevně doufám že nikdo nejde na tyhle potvory v assembleru protože to je na oddělení docenta Chocholouška :smiley: já skouším HI-TECH-C-Compiler-for-PIC18-MCUs-v9.80 Pro admina nechodí mi upozornění na email když přibude nějaký komentář díky

Honza3: Nevím jestli sis toho všiml, ale to co jsem psal byl zároveň odkaz na device file pro Pickit2 programming utility V2.61. MPLAB samozřejmě bude dál hlásit nepodporu, když to není file pro něj, ale osobně jsem PK2 nikdy v MPLABu nepoužíval (jen SIM, jinak jsem v něm ani nepsal), protože se mi tam taky choval dost divně - jenže to není vlasnost PK2, ale toho starého MPLABu, PK2 je jinak výborný programátor. Já se zas s chutí zbavil PK3, když se v té utilitě (samozřejmě ve verzi pro něj) hodlal přeflashovávat pomalu před každým programováním, a navíc stejně korektně nefungoval ani tak (ale poslali mi tehdy z TME poslední kus který byl rozbalený, tak bůhví co se s tím kde dělo…samozřejmě jsem jim ho vrátil).

Jediné, co bych někde chtěl a potřeboval vyzkoušet je, jestli onen PK3 funguje korektně v MPLABu X, protože to prostředí se tváří, že by tam mohl konečně fungovat i HW Debug, což by bylo to poslední co by mi chybělo ke štěstí.

meloun: Já jedu obojí, ASM a teď pomalu i C… a taky už začínám blbě vidět :confused:

Meloun: Na ebay si můžeš koupit redukci z TQFP na DIL, v některejch bývají PICy i zapájený.
18F se programuje v assembleru naprosto výborně, až dsPIC a PIC24 dělám v C.

Používám DIP 8 - 40. Píchnu PIC do pole a pak “odpaluju” jeden vývod za druhým když píchnu něco kam nemám.

SMD jsem zkoušel ale nemám nic konstrukčně tak malého abych byl donucen k SMD. Až na jeden kousek SMD 14 vývodů.

Nakupuju většinou v TME. EBAY a AUKRO jen na nějaké moduly a OLED a LED displeje.

Píšu v ASM, Cčko jsem zkoušel ale nemám nervy do sebe hustit něco co pro mě přijde zbytečný.

Na špatný zrak jsou brýle. Už je nosím 3 rok a zatím dobrý :blush:

Když se mi smazal PK2, tak Billy Bob Bean mi pučil PK3 tak sem si ho hned vyzkoušel a lepší ja PK2, aspoň v tom že se nemaže.

U PK3 je na pytel, že když se mění architektura připojenýho PIC, tak se provádí flash paměti PK. Občas to docela zdržuje. kit jsem koupil přímo u Microchipu.
Pouzdra DIL jsem přestal úplně používat, všechno v SMD (SO8 - 28, TQFP44). Oči zatím vidí dobře.
Jinak, s nakupováním u Microchipu je chvílema dost problém. Občas jim padá shop a posledně když jsem chtěl objednávat další MCU, tak úplně zmizela možnost nechat poslat do ČR - zkoušeno víckrát cca 2 měsíce z5 - mám tam firemní účet a prostě se na to vysrali, takže beru u Farnella za vyšší peníze.

Zkoušel jsem objednávat 5x 18F46K22 DIP jako soukromá osoba. Jsem zjistil kde všude nemám vytvořenej účet.

Cena je včetně přepravy a přepočtena na CZK k dnešnímu kurzu.

**Microchip: 716,-

Mouser: 1604,- (40 E přepravné :open_mouth: )

TME: 484,-

Farnell:** Údržba stránek, zkusím odpoledne, ale bude to podobné jak TME.

Udělejte si obrázek samy kde nakupovat.

EDIT: farnell 504 + poštovné přes UPC. Dál jsem se nedostal, protože chtějí platbu kartou.

Dle mě vítězí TME

Mouser je strašně drahej pro malý počty kusů.
Ještě se dá docela nakoupit u Digikey, ale ti maj zatím jeden z nejdementnějších eshopů co jsem kdy viděl.

Přesně… když jsem to viděl poprvé tak jsem si málem překousl jazyk, a jelikož mám svůj jazyk celkem rád, tak se tomu PK3 zatím vyhejbám dokud to jen půjde. Alternativa je Presto nebo Forte, ale ta cena + to že je člověk bez Debugu, ale to jsem s PK2 zatím taky (mám debug ledku :smiley: ), asi by to přežít šlo… jak vlastně debugujete?

Jinak Farnell už jede, má cenu za kus v I/P 100,851 (+ DPH + poštovné)

Jak se u nás nakupuje v DigiKey? On je někdo zastupuje?

Brejle mám, ale vaděj mi na ksichtu, tak je moc nenosím (jen když už bolí oči)

Digikey má stejnou cenu u 18F46K22 jak Mouser. To je děsný :blush:

TME je má za 71,50+DPH : tme.eu/cz/details/pic18f46k2 … chnology/#

U digikey se nakupuje úplně stejně jak třeba u farnela, nad cca 200 USD se neplatí pošta. Zastoupení zde Digikey nemá, všechno posílají z USA. Platba kartou. Ale ten jejich eshop je fakt děsnej… :angry:

Věčný přeflashovávání není zas tak hrozný u PK3, dá se to přežít. Architektury neměním každých 40 minut. Debug řeším jenom přes PK3. Presto mám taky, ale od pořízení PK3 používám prakticky jen PK na testovací účely. Pro maloseriovou výrobu jedině Presto, protože jsem se ještě nesetkal s tím, že by byl PIC špatně naprogramovanej, což se mi u PK párkrát stalo.