forum.mcontrollers.com - hlavní stránka forum.mcontrollers.com - fórum

.: fórum - hlavní stránka :.
Technology Stronghold by Rudolf Vesely
How to build Microsoft System Center hosted cloud series
FAQFAQ HledatHledat Seznam uživatelůSeznam uživatelů Uživatelské skupinyUživatelské skupiny RegistraceRegistrace
ProfilProfil StatistikaStatistika Soukromé zprávySoukromé zprávy PřihlášeníPřihlášení

Programátor pro PIC16HV540

Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Programátory

fatalwir
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 11 leden 2015, 16:13    Předmět: Programátor pro PIC16HV540 Citovat

Zdravím, mám doma hromadu těchto nových mikroprocesorů, ale do světa PIC jsem zatím neměl možnost vkročit. Potřeboval bych vědět v čem to naprogramovat. Pokud možno něco levnějšího, nejsem milionář. Google mi moc neporadil. Jediné co jsem našel je toto: http://www.ebay.com/itm/Olimex-PIC..., ale nejsem si jistý, zdali by se to dalo použít. Případně kdyby někdo doporučil něco levnějšího/lepšího, byl bych velice rád. Díky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

Radius
Profesionál
Profesionál

PříspěvekZaslal: 11 leden 2015, 16:58    Předmět: Citovat

Nejdřív si přečti tohle:
http://ww1.microchip.com/downloads/en/DeviceDoc/40197b.pdf
Jestli i potom budeš chtít s tímto čipem pracovat....

fatalwir
Nováček
Nováček

PříspěvekZaslal: 11 leden 2015, 17:54    Předmět: Citovat

To jsem poměrně dlouho zkoumal a je pravda, že po zkušenostech s Atmelem je to "lehce" rozdíl. Nicméně nechci od toho nějaké zázraky. Prostě říkal jsem si, že by byla škoda se alespoň nepokusit to zužitkovat, když tu toho mám možná i stovky.
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu

kolemjdoucí
Anonymní

PříspěvekZaslal: 12 leden 2015, 20:24    Předmět: Citovat

On to Radius myslel trošku jinak: Ten čip je velmi zastaralý a to že toho máš možná stovky nebude náhoda, někdo se toho rád zbavil. Využít by se to dalo, ale ten čip je natolik odlišný od dnešních standardů, že pokud s jednočipy chceš začít, tak je téměř jistota, že zrovna tento ti to zhnusí. 512B flash, dvanáctibitové instrukční slovo, OTP pouzdro (jsou pouze jednou programovatelné), a hlavně 15V napájení (HV PICy v sobě mívaly pokud vím step-down converter).

Odlož to zatím na rok do šuplíku a kup si nějakou klasiku s flash pamětí jako třeba PIC16F628A, které nebudeš muset vyházet desítky hned při prvních pokusech (a k tomu běžný ICSP programátor, třeba Pickit2 se dnes dá sehnat již za velmi levno a je to spolehlivá plně funkční věc), a na tom se nauč co a jak... pokud tě to chytne, tak za čas už budeš vědět co s těma HVčkama... ale na začátek určitě ne.

Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra mcontrollers.com -> Programátory Časy uváděny v GMT + 2 hodiny

Strana 1 z 1
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.