přepínání napětové reference AVR

Zdá se že moje původní schema s TL431(bez dalších opičáren) bude opravdu funkční.

K napájení logiky 5V jsem použil DC-DC měnič(nabíječka mobilu za 33kč): ebay.com.au/itm/USB-AC-Wall- … 1128855751

Dává na výstupu 5,25-5,35V(podle zatížení a vstupního napětí)

Funguje to zcela jistě už od 57V(na 28V to naprázdno dalo 5V taky, ale při zatížení výstupu spadl výstup k 0V).
Účinnost při malých odběrech je dost nízká(ale při odběrech v řádu mA na tom nesejde):
57V: 1,15mA-naprázdno 68% při 70mA odběru 60% při 35mA odběru
86V: 0,43mA-naprázdno 67% při 70mA odběru 57% při 35mA odběru

NA vstupu je Graetz.můstek, filtr.kond, dále jsem na desce identifikoval dva asi tranzistory a jeden optočlen(asi zpětná vazba mezi oběma stranami), malé trafo, kolem nějaké diody,odpory.
Na místo vstupního kondu a Graetze dám pojistku, stejně tak na místo výstupního usb konektoru pojistka s ochranným transilem 6V.

Ve schematu jsem jen zvýžil hodnotu horního odporu z 33R na 50R a asi budu muset vypustit odpor 560R(aktualně tam mám 1k) na vstupu reference, protože tvoří(spolu s interním 32K odporem) napětový dělič a byl na něm úbytek 110mV. Jen se obávám, aby 431 nekmitala, protože Arduino NAno má tento vstup blokovaný 100nF kondem.

Jo a ostatní logiku napájím přes diodu(s úbytkem 0,7V) z těch 5,25V, takže něco kolem 4,6V.

Hned po zapnutí při nulovém proudu skrz ACS758 dělám kalibraci, protože ten střed trochu plave a bývá posunutý. ZAtím je chyba měření při nulovém proudu čidlem 1LSB(tedy cca 100mA při čidle s rozlišením +/-50A).